Hemseortens RK 2015-10-11
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2015-10-09 kl. 21:50
Klass 4 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 Avd. B

Klass 4 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Preliminär
21 anmälda
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Åsa Olsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Lisa Horwitz
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Josefin NilssonSalsa (13) (SWB)
 Hoburgs RKTornesch - Nicklas26
2Gill PetterssonBeat It
 Traume RSHeartbeat - Davinci31
3Helen BudinHappy Convoi
 Hoburgs RKConvoi - Louis5
4Jenny FordalNorthern Lady (SWB)
 Gotlands LantligaCartier - Lucky Light9
5Jennifer BobergBelove
 Suderbys RKMelesar - Briar3
6Nathalie FranzénNajolie
 Traume RSLambourgini (SWB) - Nebraska10
7Ingela StrandPortello
 Hemseortens RKAlexon D - Hamilton36
8Marie WestyarnMelisa
 Traume RSMilords - Gans45
9Phoebe JaresandSalvation
 Hoburgs RKNimrod B - Liberty Son20
10Viktoria SödermanTop Lizzabon
 Hoburgs RKTop Nordpol (DE)RP 146 - Orchis Morio x RP 10242
11Josefin NilssonCariando (SWB)
 Hoburgs RKCardento - Caretano Z2
12Robert GötlundSancho
 Hoburgs RKFor Pleasure - Goldfasan13
13Emeline KarlssonChex
 Gotlands LantligaAlexson D - Furidant21
14Felicia TyrsenMaxwell
 Suderbys RKAlexson D - D-day44
15Alice HanssonMythos (SWB)
 Traume RSNintender (ex. V. Sambia) - Landprinz I14
16Olivia GrauningIshtar Dwerse Hagen
 Hoburgs RKVa-Vite - Concorde12
17Cecilia EngfeldtObelix (SWB)
 Suderbys RKCorlensky G - Furidant7
18Gill PetterssonCoco Chanel
 Traume RSCornetto - Carneol x32
19Nadja PetterssonDouglas
 Traume RSDammen - Krevad33
20Natalie ArskansIl Nińo
 Traume RSIvanhoe (SWB) - Bonefish1
21Josefin NilssonBaileys (SWB)
 Hoburgs RKCallahan VDL - Hernando xx25
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
15 anmälda
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Åsa Olsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Lisa Horwitz
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Gill PetterssonCoco Chanel
 Traume RSCornetto - Carneol x32
2Ingela StrandSalvia
 Hemseortens RKSilvano - Ganesco37
3Alida StrangePocahontas (SWB)
 Hemseortens RKCallahan VDL - Chess38
4Phoebe JaresandSalvation
 Hoburgs RKNimrod B - Liberty Son20
5Ronja HåkanssonSharp Lady Bergerac W
 StenkyrkaortenCyrano de Bergerac - Sharp Matt xx18
6Robert GötlundSancho
 Hoburgs RKFor Pleasure - Goldfasan13
7Nathalie FranzénNajolie
 Traume RSLambourgini (SWB) - Nebraska10
8Emil KarlssonKimmozabe
 Gotlands LantligaRobin Z - Son of a Gun23
9Linda JakobssonHappy Going Lucky
 Gotlands LantligaCortez - Leuthen I19
10Ebba BohmanCool Form
 Gotlands LantligaInformant - Taufan4
11Cecilia EngfeldtObelix (SWB)
 Suderbys RKCorlensky G - Furidant7
12Marie WestyarnMelisa
 Traume RSMilords - Gans45
13Nadja PetterssonDouglas
 Traume RSDammen - Krevad33
14Marika StrömbergBeginia
 Hemseortens RKWatermill Scandic - Zaire41
15Gill PetterssonBeat It
 Traume RSHeartbeat - Davinci31
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
10 anmälda
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Åsa Olsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Lisa Horwitz
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
201Josefin NilssonBaileys (SWB)
 Hoburgs RKCallahan VDL - Hernando xx25
202Tilde WästlundLucky Line
 Wisby RidklubbLucky Point HE - Aerline H46
203Alice HanssonMythos (SWB)
 Traume RSNintender (ex. V. Sambia) - Landprinz I14
204Jan LarssonAlejandro (SWB)
 Traume RSHeartbeat - Cornetto24
205Helen BudinHappy Convoi
 Hoburgs RKConvoi - Louis5
206Felicia TyrsenMaxwell
 Suderbys RKAlexson D - D-day44
207Jennifer BobergBelove
 Suderbys RKMelesar - Briar3
208Ingela StrandPortello
 Hemseortens RKAlexon D - Hamilton36
209Alida StrangeThila av Bolex
 Hemseortens RKAcacio (ex Acagion) - Cortez39
210Josefin NilssonSalsa (13) (SWB)
 Hoburgs RKTornesch - Nicklas26
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag Preliminär
RAS Div II, Omg II
12 anmälda
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Åsa Olsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Lisa Horwitz
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Alicia MartinssonC'est si Bonne (42) (SWB)
 Wisby Ridklubb (1)Hohenstaufen II - Bernstein47
2Fia SjöBeyonce
 Wisby Ridklubb (2)Clinton I - Orlando48
3Ebba BohmanCool Form
 Gotlands Lantliga (1)Informant - Taufan4
4Emma PetterssonNicolhas
 Wisby Ridklubb (1)Nobel - Cortus30
5Elin EngströmMaccareena
 Wisby Ridklubb (2)Roderik - Furidant8
6Linda JakobssonHappy Going Lucky
 Gotlands Lantliga (1)Cortez - Leuthen I19
7Nora NilssonMr Cool
 Wisby Ridklubb (1)Landlord - Irco Marco27
8Christine SenterBeatrix (35) (SWB)
 Wisby Ridklubb (2)Hohenstaufen II - Briar35
9Emeline KarlssonChex
 Gotlands Lantliga (1)Alexson D - Furidant21
10Cajsa OlssonQba Libre
 Wisby Ridklubb (1)Quite Easy - Robin Z28
11Linda HerlitzGolden Geisha
 Wisby Ridklubb (2)Guido (ex Gudo) - Funambule xx16
12Jenny FordalKovo
 Gotlands Lantliga (1)Alexson D - Abbe49
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag Preliminär
3 startande lag
 
StartnrKlubbLagnr
  Lagledare
   RyttareHäst 
 Wisby RidklubbLag 1
  Lotta Andersson
 
  1Alicia MartinssonC'est si Bonne (42) (SWB) 
  4Emma PetterssonNicolhas 
  7Nora NilssonMr Cool 
  10Cajsa OlssonQba Libre 
 Wisby RidklubbLag 2
  Lotta Andersson
 
  2Fia SjöBeyonce 
  5Elin EngströmMaccareena 
  8Christine SenterBeatrix (35) (SWB) 
  11Linda HerlitzGolden Geisha 
 Gotlands LantligaLag 1
  Emil Karlsson
 
  3Ebba BohmanCool Form 
  6Linda JakobssonHappy Going Lucky 
  9Emeline KarlssonChex 
  12Jenny FordalKovo 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 Avd. A Preliminär
13 anmälda
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Åsa Olsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Lisa Horwitz
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Ronja HåkanssonSharp Lady Bergerac W
 StenkyrkaortenCyrano de Bergerac - Sharp Matt xx18
2Cajsa OlssonQba Libre
 Wisby RidklubbQuite Easy - Robin Z28
3Linda HerlitzGolden Geisha
 Wisby RidklubbGuido (ex Gudo) - Funambule xx16
4Olivia GrauningGarden Enjoy
 Hoburgs RKEtrusco - Okänd11
5Felicia TyrsenEarly Freebird S
 Suderbys RKQuentin de Capriol S - Contender43
6Elin EngströmMaccareena
 Wisby RidklubbRoderik - Furidant8
7Ingela StrandSalvia
 Hemseortens RKSilvano - Ganesco37
8Nora NilssonMr Cool
 Wisby RidklubbLandlord - Irco Marco27
9Emma PetterssonNicolhas
 Wisby RidklubbNobel - Cortus30
10Jennifer BobergCariando (SWB)
 Suderbys RKCardento - Caretano Z2
11Caroline StrömbergXavier (SWB)
 Hoburgs RKCardento - Everest40
12Marika StrömbergBeginia
 Hemseortens RKWatermill Scandic - Zaire41
13Ronja HåkanssonQuando
 StenkyrkaortenQalle - Amiral17
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Åsa Olsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Lisa Horwitz
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
201Jan LarssonAlejandro (SWB)
 Traume RSHeartbeat - Cornetto24
202Christine SenterBeatrix (35) (SWB)
 Wisby RidklubbHohenstaufen II - Briar35
203Tilde WästlundLucky Line
 Wisby RidklubbLucky Point HE - Aerline H46
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport