Hoppa till sidans innehåll

2004


 

HORKRESULTAT 2004

 
Tävlingsåret började helt superbt för HORK:s del! Annou Bergfelt/Top Gear
och Andrea Bergfeld

HORKRESULTAT 2004

 
Tävlingsåret började helt superbt för HORK:s del! Annou Bergfelt/Top Gear
och Andrea Bergfeldt/Eva tog nämligen en överlägsen seger i årets
upplaga av Släktfejden i Mulde Ridhus den 4 januari. Årets tävling hade
lockat hela 26 tvåmannalag, vilket är tio fler än förra året.

Annou Bergfeldt och Eva placerade sig på 4:e plats i LA i Heby 14/2

WRK hopptävlingar 21-22/2
Ridhästar
1.10 m  3. Lisa Horwitz - Safir
1.20 m  3. Jacqueline Alex - Khan
Ponnyer
LB kat C+D  2. Jacqueline Alex - Whipped Cream 5. Annou Bergfeldt - Eva
LA kat B+C+D  2. Annou Bergfeldt - Eva

HORK hopptävlingar 6-7/3
Ridhästar
1.00 m 2. Kim Bohman - Cassiopeia
1.10 m 1. Kim Bohman - Cassiopeia
Ponnyer
LC kat C+D 2. Marie Larsson Hugo 179
LB kat C+D 1. Andrea Bergfeldt - Kenmare Lass
LB +5cm Kat B+C+D 3. Annou Bergfeldt - Top Gear

Södertälje ponnyhoppning elitserien 13 - 14/3
Annou Bergfeldt - Top Gear och Eva. Gotlandslaget kom 6:a av 7 i denna första omgång.
I en LB kom Annou på 9:e plats med Eva och på 11:e plats med Top Gear.

Enköping nationella dressyrtävlingar 13-14/3
Lisa Etzner - Bisquit kom på sjätte plats av tolv startande på 62,22% i FEI Ind.Mäst. f. Jun. 

Roosendaal, Holland internationella dressyrtävlingar 12 - 14/3
Internationell debut för Hanna Etzner - Vivette
12/3 Team Competition Test Juniors 19:e plats av 27, 61,62%
13/3 Individual Test Juniors 11:e plats av 25, 64,53% och därmed
mycket väl klarat kvalgränsen för EM Junior Dressyr
14/3 Final Freestyle test Juniors (15 bästa) 11:e plats, 66,210%

Mjölby 27-28/3 Ponnyer LA 9. Annou Bergfeldt - Eva

HORK dressyrkörning 4/4
Lätt klass ponny och halvblod
1. Josefin Johannesson - Kallemero Boy 2. Camilla Gustafsson - Pyret
Medelsvår klass
1. Eva Weijmar-Kolmodin - Pepita & Certina

HRK hopptävling 9 - 10/4
Ridhästar:
1.10 m 3. Jacqueline Alex - Khan
Ponnyer
Lätt C kat. C  4. Amanda Nilsson - Charlie
Lätt C Kat D  3. Emil Karlsson - Darius

Vallentuna ponnyhoppning elitserien 17 - 18/4
Annou Bergfeldt - Top Gear och Eva. Gotlandslaget kom 4:a av 7 i denna andra omgång

GLR dressyrtävling 17/4
Ridhästar Msv B
1. Hanna Etzner - Vivette, 68% 2. Lisa Etzner - Markus, 64%
Ponnyer LC kat D 1. Jacqueline Alex - Whipped Cream 193 p 3. Emil Karlsson - Darius 174 p

HRK körtävling dressyr och precision 18/4
Lätt klass dressyr häst
1. Malin Lundgren - Balloon Dance 99 poäng
Lätt klass dressyr ponny/kallblod
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy 107 poäng 3. Frida Karlqvist - Paddy Lane 96 poäng
Lätt klass precision ponny/kallblod
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy 0 - 3,5 fel 2. Marita Havdell - Kiara 5 fel

Vikbolandet dressyr 24-25/4
Msv B Unga hästar 4. Lisa Etzner - Biscuit 71,2% 5. Hanna Etzner - Vivette 71,0%
Msv B:3 1. Hanna Etzner - Vivette 66,5%
Msv A:1 3. Lisa Etzner - Markus 66,0%
FEI St George 3. Lisa Etzner - Markus 63,5%

Lagserien körning Västervik 24-25/4
Individuella resultat, 24 startande
Precision lätt klass:
1. Ewa Weijmar-Kolmodin - Kanon 9. Josefin Johannesson- Kallemero Boy
13. Malin Lundgren- Balloon Dance 14. Frida Karlqvist - Paddy Lane
17. Camilla Nygren - Day Light
Dressyr lätt klass:
2. Ewa Weijmar-Kolmodin - Kanon 9. Josefin Johannesson- Kallemero Boy
11. Frida Karlqvist - Paddy Lane och Camilla Nygren - Day Light
15. Malin Lundgren- Balloon Dance
Lagresultat, 6 startande lag
2. Gotlandslaget 2 ett rent HORK-lag bestående av Ewa Weijmar-Kolmodin - Kanon,
Frida Karlqvist - Paddy Lane, Camilla Nygren - Day Light, Malin Lundgren- Balloon Dance
4. Gotlandslaget 1 SRK,SORK, HRK och från HORK Josefin Johannesson- Kallemero Boy

SRK hopptävling 1 - 2/5
Ridhästar
1.10 m 1. Lisa Horwitz - Safir
Ponnyer
HORK-laget kom på 3:e plats av 4 lag i denna andra omgång av HPAS 1. 
I laget red Jessica Havdell - Birk, Tove Berntsson - Elvira II och Marie Larsson - Hugo
LC kat D 4. Emil Karlsson - Darius
LB kat C+D 3. Amanda Nilsson - Brake O´Day

HORK dressyrtävling 1 - 2/5
Ridhästar
LB:3 3. Hanna Etzner - Whitney 64,85%
Msv B:4 1. Lisa Etzner - Markus 67,60% 

Västervik nationell hopptävling ponnyer 1-2/5 
LB  3. Annou Bergfeldt - Top Gear
I två LA-klasser kom Annou Bergfeldt - Top Gear 9:a respektive 11:a.

WRK hopptävling 8 - 9/5
Ridhästar
1.10 m 1. Lisa Horwitz - Safir
Ponnyer
LB kat C+D 1. Amanda Nilsson - Charlie  3. Emma Funck - Elvira II
                    4. Amanda Nilsson - Brake O´Day
LA kat B+C+D 1. Annou Bergfeldt - Top Gear
Ponnyallsvenskan division 1 omg 3
1. HORK laget Amanda Nilsson - Charlie, Emma Funck - Elvira II,
Jacqueline Alex - Whipped Cream, Annou Bergfeldt - Top Gear
Sammanlagt kom HORK-laget på andra plats.

Körtävlingar Bunge 8 - 9/5
Lätt klass lokal ponny och kallblod
Sammanlagt dressyr, precision och maraton
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy 119 straff. Groom Karin Blomberg
2. Marita Havdell - Kiara 119,2 straff. Groom Anette Westöö
Dressyr 1. Marita Havdell - Kiara
Precision 1. Marita Havdell - Kiara 2. Josefine Johannesson - Kallemero Boy 
Maraton 1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy
Lätt klass häst
Precision 1. Malin Lundgren - Balloon Dance
Medelsvår klass nationell ponny
Sammanlagt dressyr, precision och maraton
2. Ewa Weijmar-Kolmodin - Pepita, Certina och Almnäs Kanon
Groom Göran Kolmodin
Dressyr 2. Ewa Weijmar-Kolmodin - Certina och Almnäs Kanon
Maraton 1. Ewa Weijmar-Kolmodin - Certina och Pepita

Josefine Johannesson erhöll också OLLES PRIS - ett pris som delas ut till
det gotländska ekipage som har en positiv anda och "framtiden" för sig.
Motivering av överdomaren Carina Carlsson och domaren Gunilla Römmel:
"För trevlig koncentrerad körning och positiv glädje hos både häst och kusk."

Några Distriktsmästare blir det inte i år i körningen på grund av för få startande
i medelsvår klass.


Edsbro Ponnyallsvenskan Elit 8-9/5
Laget med bl a Annou Bergfeldt - Eva kom på 6:e plats av 7 lag

WRK Dressyrtävling 20/5
Ridhästar
FEI:s inledande mästerskapsprogram för juniorer
1. Hanna Etzner - Vivette 276 poäng 2. Lisa Etzner - Markus 264 poäng

GLR hopptävling 22 - 23/5 Ridhästar
1.10 m  4. Lisa Horwitz - Safir
1.10 m  3. Jacqueline Alex - Khan 5. Lisa Horwitz - Tivoli

Linköping nationell körtävling medelsvår ponny 22-23/5
Dressyr 1. Ewa Weijmar-Kolmodin - Certina och Almnäs Kanon
Maraton 1. Ewa Weijmar-Kolmodin - Certina och Pepita
Precision 1. Ewa Weijmar-Kolmodin - Certina och Pepita
Totalt 1. Ewa Weijmar-Kolmodin - Certina,  Pepita och Almnäs Kanon

Djurgården nationell dressyr 22 - 23 maj
Ridhästar
Msv B:3   3. Hanna Etzner - Vivette
Msv B:4   4. Hanna Etzner - Vivette

WRK dressyr 30/5
Ridhästar
Msv B:5 2. Lisa Etzner - Markus 68%

NGR hopptävling 5 - 6/6 Ponny
LC kat B 2. Sara Jansson
LB kat C+D 4. Amanda Nilsson
Tyvärr är inte ponnyernas namn nämnda i resultaten i tidningarna!

Linköping körtävling 12- 13/6
Josefin Johannesson och Kallemero Boy kom på sjunde plats av 30 startande
i både dressyr och precision i lätt klass. 

Frosta RK i Skåne hoppning ponny 12-13/6 
LC kat. B  7. Jessica Havdell - Birk
LC kat. C  1. Amanda Nilsson - Charlie
LB kat. C  4. Amanda Nilsson - Charlie

Bräkne Hoby i Blekinge körtävling 19-20/6
Josefin Johannesson - Kallemero Boy med Camilla Nygren som groom 
vann både dressyr och precision i lätt klass. Totalt blev det en tredje plats av fem startande.

Willands i Skåne nationell dressyrtävling 19-20/6
FEI junior kür 2. Hanna Etzner - Vivette 70,25
FEI individuella mästerskapsprogram  3. Hanna Etzner - Vivette 67,01

SRK hopptävling 19 - 20/6
Ponny
LC  kat B 1. Jessica Havdell - Birk 2. Sara Jansson - Blåklintens Blomma
LB  2. Annou Bergfeldt - Top Gear      

HORK hopptävling 3 - 4/7
Ponny
LC kat C+D 1. Andrea Bergfeldt - Eva  3. Tove Berntsson - Elvira II
                     4. Emma Funck - Pandora 5. Emelie Randleff - Mighty Joy
LC kat B       1. Andrea Bergfeldt - Catch Me
Accumulatorhoppning kat B 6. Jessica Havdell - Birk
Msv B kat D Globen kval 1: 1. Annou Bergfeldt - Top Gear

SORK körtävling dressyr och precision 4/7
Dressyr lätt klass ponny
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy 
Precision lätt klass ponny
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy 2. Frida Karlqvist - Paddy Lane 
Precision lätt klass häst
1. Malin Lundgren - Balloon Dance 

Trollhättans Fältrittklubb nationell dressyrtävling 17-18/7
FEI lagtävlansprogram för juniorer  3. Lisa Etzner - Markus 64,2%
FEI individuella mästerskapsprogram för juniorer  2. Hanna Etzner - Vivette 64,2%

Lagserien körning Oskarshamn 17-18/7
Det blev bara ett lag till start som bestod av Josefine Johannesson - Kallemero Boy HORK, 
Malin Lundgren - Balloon Dance HORK, Birgitta Cramér - Dixson HRK,
Eva Karlsson - Aladdin SRK, Marita Havdell - Kiara HORK reserv
Dressyr lätt klass individuellt:
4. Marita Havdell - Kiara 6. Josefine Johannesson - Kallemero Boy
Maraton lätt klass individuellt:
10. Josefine Johannesson - Kallemero Boy och Marita Havdell - Kiara
Lag dressyr 3:e plats. Lag maraton 2:a plats
Totalt efter tre omgångar: Gotland lag II  3:e plats och Gotland lag I   6:e plats 
av 7 deltagande lag
Övriga deltagare har varit Frida Karlqvist - Paddy Lane HORK,
Ewa Weijmar - Kolmodin - Kanon, HORK, Camilla Nygren - Daylight HORK,
Ylva Rosenqvist - Juhlin SORK, Maria Pettersson - Yoshi HRK

Burträsk nationell körtävling 17-18/7
Medelsvår komplett klass
1. Ewa Weijmar-Kolmodin - Pepita och Certina. Groom Göran Kolmodin.
Segrare i samtliga deltävlingar dressyr, precision och maraton.

SORK hopptävling 24 - 25/7 Ponnyer 
LC kat C   3. Tove Berntsson - Elvira II
      kat D   6.  Emelie Randleff - Mighty Joy
LB kat B+C+D 3. Amanda Nilsson - Charlie  6. Andrea Bergfeldt - Kenmare Lass  

Laholm nationell dressyrtävling 24-25/7
Msv B:4   6.Hanna Etzner - Vivette

GLR hopptävling ponnyer 7 - 8/8
LC kat B+C  2. Tove Berntsson - Elvira II
LC kat. D 3. Emelie Randleff - Mighty Joy
LB kat C+D 3. Andrea Bergfeldt - Kenmare Lass
LA kat. B+C+D 2. Annou Bergfeldt - Top Gear
LA kat B+C+D 4. Amanda Nilsson - Charlie

Eskilstuna körtävling  medelsvår klass 7-8/8
1. Ewa Weijmar-Kolmodin
Dressyr 5. Certina & Kanon
Precision 2. Certina & Kanon
Maraton 1. Certina & Pepita

SRK körtävling precision 8/8
Lätt klass
1. Malin Lundgren - Balloon Dance 2. Frida Karlqvist - Paddy Lane 
3. Camilla Nygren - Day Light 
Medelsvår klass
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy 2. Frida Karlqvist - Paddy Lane
Maskeradtävling - likaplacerade på första plats: 
Frida Karlqvist med groom Carina Budin och Malin Lundgren med groom Erika Johansson

Tjolöholm  körtävling svår klass 13-15/8
Ewa Weijmar-Kolmodin Pepita och Certina
2. Dressyr och Precision

Kungsbacka, SM dressyr ungdomsryttare 13-15/8
FEI Lagtävlansprogram för juniorer
9. Lisa Etzner - Markus 63,68%
FEI Individuella Mästerskapsprogram för juniorer
9. Lisa Etzner - Markus 64,44%
Lisa och Markus kvalificerade sig därmed för finalen med 11 ryttare av 37 SM deltagare..
I finalen som reds som kür blev det en 11:e placering för Lisa och Markus.
Consolation - FEI Lagtävlansprogram för juniorer 
4. Hanna Etzner - Vivette 64,27 %

Stockholm, Lag SM dressyr 20-22/8
Louise Etzner - Kanalj, Lisa Etzner - Markus och Hanna Etzner - Vivette
fick  59,69%, 60,31% och 58,06%, totalt 59,35% vilket gav en 
sextonde placering. Lagen på tionde till femtonde plats hade 60,0 - 61,5%
och lagen på sjunde till nionde plats 62,4-63,0% så det var små marginaler 
som skilde lagen åt. Vann gjorde Flyinge Ryttarklubb med bl a välkände 
gotlandstränaren Annica Westerberg - Charmidor på 68,81%.

Gotlands Brukshästförening JUF, Ekeby 29/8
Malin Lundgren - Balloon Dance kom trea i debutant bruksridning.

HRK hopptävling 28 - 29 /8
Inga HORK-placeringar.

Herrevadskloster SM körning 3-5/9
Eva Kolmodin-Weijmar tog SM guldet i år igen i  körning par ponny - 3:a i dressyren,
2:a i maraton och överlägsen 1:a (enda nollan) i precisionen. Pepita och Certina
heter de duktiga shetissarna som fixade guldet.

HRK körorientering i Lojstaskogarna 5/9
1. Malin Lundgren och Yvonne Norrby - Balloon Dance 7 km på 32 min 
2. Johan Gyllenhammar och Lasse Johansson - Trollet 7 km på 41 min

WRK hoppning ridhästar 12/9
1.00 3. Lisa Horwitz - Safir 4. Lisa Horwitz - Tivoli

NGR DM dressyr juniorer ridhäst 18 - 19/9
Lätt B:3 1. Hanna Etzner - Vivette 69,5%
Lätt A:4 1. Hanna Etzner - Vivette 70,0%
Alltså - Hanna överlägsen distriktsmästare dressyr juniorer ridhäst!

HORK KLUBBMÄSTERSKAP 040919
Dressyr
Ponny kat B
1. Sara Jansson - Blåklintens Blomma klubbmästare
2. Jessica Havdell - Birk
3. Emma Nilsson - Rambo
Ponny kat C
1. Amanda Nilsson - Brake o´Day klubbmästare
2. Tove Berntsson - Elvira II
3. Ida Karlsson - Robust
Ponny kat D
1. Annou Bergfeldt - Top Gear klubbmästare
2. Emil Karlsson - Darius
3. Emelie Randleff - Mighty Joy
Ridhästar
1. Emil Karlsson - Nora klubbmästare
2. Nadja Jansson - Soya
3. Josefine Alex - Whitney
Hoppning
Ponny kat B
1. Jessica Havdell - Birk klubbmästare
2. Sara Jansson - Blåklintens Blomma
3. Emma Nilsson - Rambo
Ponny kat C
1. Tove Berntsson - Elvira II klubbmästare
2. Amanda Nilsson - Brake 0´Day
3. Sara Jansson - Esperanza
Ponny kat D
1. Emelie Randleff - Mighty Joy klubbmästare
2. Andrea Bergfeldt - Eva
Ridhäst
1. Annou Bergfeldt - Di Caprio klubbmästare
2. Josefine Alex - Whitney
3. My Almqvist - Trubadur

WRK dressyrtävling 26/9
Msv B:3 1. Lisa Etzner - Kanalj 67,1%

Ljungby Ridklubb 24-26 / 9 Hopptävlingar ponnyer
Regional Lätt B, kat D 1. Andrea Bergfeldt - Eva
Nationell Lätt A kat D  6. Andrea Bergfeldt - Eva
Nationell Lätt A kat D 10. Andrea Bergfeldt - Top Gear
I Globenkvalet nr 2 medelsvår B +5cm blev samtliga gotlandsryttare
uteslutna.

HORK komplett körtävling 26/9
Gotlandsmästerskap lag (sex lag)
1. lag 3 Frida Karlqvist, HORK – Paddy Lane och 
            Josefine Johannesson, HORK – Kallemero Boy, 174,4 straffpoäng
2. lag 4 Camilla Nygren, HORK – Daylight och 
            
Eva Karlsson, SRK – Aladdin, 209 straffpoäng
3. lag 2 Marita Havdell, HORK – Kiara/Lillma och 
            
Malin Lundgren, HORK – Balloon Dance, 237 straffpoäng
----------------------------------------------------------------------------
4. lag 1 Ewa Weijmar Kolmodin, HORK - Certina/Kanon och
            Helena Hjort, HORK - Winberg 549, 256,2 straffpoäng

Gotlandsmästerskap individuellt
1. Josefine Johannesson, HORK – Kallemero Boy 79,8 straffpoäng
2. Frida Karlqvist, HORK – Paddy Lane 94,6 straffpoäng

Lätt klass individuellt      
1.
Josefine Johannesson, HORK – Kallemero Boy 79,8 straffpoäng
2. Frida Karlqvist, HORK – Paddy Lane 94,6 straffpoäng
4. Ewa Weijmar Kolmodin, HORK – Certina/ Kanon 98 straffpoäng

Klubbmästare HORK
1. Josefine Johannesson – Kallemero Boy
2. Frida Karlqvist – Paddy Lane
3. Ewa Weijmar Kolmodin - Certina/Kanon

HRK dressyrtävling 9 - 10/10
PAS div II omg 1
HORK-laget kom på en delad fjärde plats. 
Ridhästar Msv B:3  1. Hanna Etzner - Vivette 73,9%
                               2. Lisa Etzner - Kanalj 69,6%

WRK 10/10
Lagtävling för ponnyer GUNGHÄSTEN

Södertälje 8-10/10
Unghästklass 1.20  1. Annou Bergfeldt - Di Caprio
Medelsvår B Kat D  12. Annou Bergfeldt - Top Gear
Lätt A kat. D  7. Annou Bergfeldt - Top Gear
Globenkvalet: Annou Bergfeldt - Top Gear placerade sig precis utanför placering.

WRK hopptävling 16 - 17/10
PAS div II omg 1
1. Hemseortens Ridklubb Lag 1:  Tove Berntsson - Elvira II, Lina Rudow - Köhls Dikta,
Emelie Randleff - Mighty Joy, Andrea Bergfeldt - Eva
Lätt C kat C  2. Lina Rudow - Köhls Dikta
           kat D  2. Emelie Randleff - Mighty Joy 4. Jessica Havdell - Birk
Ridhästar 1.10 2.  Lisa Horwitz - Tivoli
                1.20 3. Lisa Horwitz - Tivoli

GLR dressyrtävling 24/10
PAS div II omg 2
3. Hemseortens Ridklubb (3 poäng från andra plats): Tove Berntsson - Elvira II,
Annou Bergfeldt - Top Gear, Amanda Nilsson - Brake O´Day, Sara Jansson -
Blåklintens Blomma

HRK körtävling dressyr 24/10
Lätt klass
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy
2. Malin Lundgren - Balloon Dance
Caprilli Special
1. Josefine Johannesson - Kallemero Boy
3. Eva Weijmar-Kolmodin - Certina och Almnäs Kanon

HRK hopptävling 30 - 31/10
Ponnyer
PAS div II omg 2
1. HORK Sara Jansson - Blåklintens Blomma, Jessica Havdell - Gnistra, Ida Karlsson - Robust,
Annou Bergfeldt - Kenmare Lass
Lätt C kat B 1. Sara Jansson - Blåklintens Blomma
           kat C+D 2. Annou Bergfeldt - Kenmare Lass
Lätt B kat B 1. Sara Jansson - Blåklintens Blomma
Ridhästar
1.10  2. Lisa Horwitz - Tivoli 3. Jacqueline Alex - Khan
1.20  1. Lisa Horwitz - Safir  2. Jacqueline Alex - Khan

Borås nationella hopptävlingar ponny 6 - 7/11
Medelsvår A   9. Annou Bergfeldt - Top Gear av 90 startande,
27 till final. Kvalificerad för start i  SM ponnyhoppning 2005.
Kvalen medelsvår B 0 fel och medelsvår B+5cm 12 fel.

WRK dressyrtävling 13 / 11
PAS div II omg 3
HORK-laget kom på en mycket hedrande andraplats endast 13 poäng
efter det segrande laget. Totalt för serien blev det en tredjeplats av sex
startande lag. 
I laget red den 3:e omgången Amanda Nilsson - Brake O´ Day, 
Emil Karlsson - Darius, Emelie Randleff - Mighty Joy, 
Annou Bergfeldt - Top Gear
Ridhästar Medelsvår A:1 Isaks vandringspris
1. Lisa Etzner - Kanalj  

HORK hopptävling 20 - 21/11
PAS div II omg 3 (9 startande lag, 3 placeringar)
2. HORK lag 1: Amanda Nilsson - Brake O´Day, Tove Berntsson - Elvira II,
Annou Bergfeldt - Kenmare Lass, Andrea Bergfeldt - Eva
5. HORK lag 2: Jessica Havdell - Birk, Sara Jansson - Esperanza,
Lina Rüdow - Köhls Dikta, Emelie Randleff - Mighty Joy
Sammanlagt PAS div II 9 lag
1. GLR lag 2 30 p
2. HORK lag 1  27 p
3. HORK lag 2  20,5 p
LC
kat B 2. Jessica Havdell - Gnistra
kat C+D 3. Lina Rüdow - Köhls Dikta 4.Emelie Randleff - Mighty Joy
5. Emelie Randleff - King´s Pepper
LB
kat C+D 1.Andrea Bergfeldt - Eva 5. Tove Berntsson - Elvira II

Ridhästar
1.10 m 2.Lisa Horwitz - Tivoli

JÄTTEGRATTIS TILL ALLA DUKTIGA HORKARE OCH HORKHÄSTAR
SOM FIXAT ALLA DESSA FINFINA FRAMGÅNGAR
PÅ BANORNA!!!!


 

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Uppdaterad: 05 JAN 2017 07:42 Skribent: Cattis Jakobsson

SISU

 

Gangvide Farm

 

Stenstu Kvarn

 

Gotlands Södra Härads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Hemseortens Rid och KK - Ridsport
Frida Karlqvist, Liffride Stånga 435
62360 Stånga

Kontakt:
Tel: 0703249919
E-post: This is a mailto link

Se all info