Hoppa till sidans innehåll

2008


 

Klubbmästerskap 2008:

Körning:        

1. Pia Bolin-Hercules   2. Lotta Bengtsson-Petros Kinda   3. Jennie Nygren-Nitro Nightmare                       

Dressyr:   

Kat. B:

1. Linn Martell-Magnum SAK    2. Kalle Horwitz-Ambra

Kat. C:

1. My Ternström-Look at Me   2. Minna Horwitz-Cherry Delight

Kat. D:

1. Emma Nilsson-Ravelli   2. Amalia Ahlsten-Mr. Carmel   3. Ellen Genstrand-Jemini

Ridhäst:

1. Johanna Wermelin-Allison   2. Karolin Lindberg-Mirexo   3. Lisa Horwitz-Myram

Banhoppning:   

Kat. B:

1. Eneas Hållsten-Red Beauty   2. Alice Karlsson-Lollos Ariel   3. Kalle Horwitz-Ambra

Kat. C:

1. Minna Horwitz-Cherry Delight   2. Eneas Hållsten-Rosenwinkels Gospel   3. Sara Jansson-Esperanza

Kat. D:

1. Amanda Nilsson-Tiara   2. Ellen Genstrand-Jemini   3. Amalia Ahlsten-Mr. Carmel   3. Emma Nilsson-Ravelli

Ridhäst:

1. Karolin Lindberg-Mirexo   2. Johanna Wermelin-Gibson   3. Lisa Horwitz-Penda      

Fälttävlan:   Inga HORK:are deltog    

Årets Ponnykusk:  Eva Weijmar-Kolmodin

Årets Hästkusk:  Josefin Johannesson

Årets Körponny:  Certina och Almnäs Kanon

Årets Körhäst:   Galleway

Årets Ridhästryttare:  Annou Bergfeldt

Årets Ponnyryttare:  Eneas Hållsten

Årets Ponny:  Red Beauty

Årets Ridhäst:  Cleopatra

Årets Hopponny:  Red Beauty

Årets Rookie:  Alice Karlsson

 


Distriktsmästerskap 2008:

Körning: 

1. Eva Weijmar-Kolmodin - Certina/Almnäs Kanon

2. Josefin Johannesson - Dilba       

Banhoppning:     

Kat. B:   3. Minna Horwitz - Sörbys Magnific

Kat. D:   3. Amanda Nilsson - Tiara


Gotlandsmästerskap i lag 2008:

Banhoppning i 4-mannalag:

Tyvärr blev ridhästklassen inställd pga för få lag.

I ponnyklassen kom HORK:s lag på tredje och fjärde plats av fem lag, utanför placering.

I HORK 1 red: Eneas Hållsten-Breeze, Sara Jansson-Esperanza, Emelie Randleff-Kings Pepper och Minna Horwitz-Cherry Delight. Laget slutade på 4 fel.

I HORK 2 red: Linn Martell-Coconut Cream, Mikaela Randleff-Gervides Älvan, Emma Nilsson-Ravelli och Amanda Nilsson-Tiara. Laget slutade på 4 fel.

Körning i 2-mannalag:

1. Pia Bolin-Hercules HORK/Lotta Bengtsson-Petros Kinda HORK

2. Eva Karlsson-Aladin SRK/Malin Lundgren-Trofé HORK

3. Fanny Almgren-Dilba SRK/Ulla Mattsson-RasmusNalle HORK


Svenskt mästerskap  2008:

Körning:

2. Eva Weijmar-Certina/Almnäs Kanon

Ungdomsmästerskap i körning:

3. Josefin Johannesson-Dilba


Nordiskt mästerskap 2008:

Körning:

4. Eva Kolmodin Weijmar-Certina/Almnäs Kanon individuellt

1. Lag Sverige med Eva som kusk i laget


Körfest med prisutdelning. Läs mer här om alla pristagare.


Ponnyallsvenskan banhoppning Elit, Team Gotland 2008:

Omgång 1 080308 Södertörn:

Minna Horwitz-Sörbys Magnific HORK, Ronja Håkansson-Cortino WRK, Lowisa Sandsjö-Albin WRK, Julia Karlsson-Pure Magic WRK. Laget slutade på 13 fel. Blev 7:a av 10 lag.

Omgång 2 080329 Runsten:

Minna Horwitz-Sörbys Magnific HORK, Alida Olovsson-La Ragazza GLR, Lowisa Sandsjö-Albin WRK, Julia Karlsson-Pure Magic WRK. Laget slutade på 12 fel. Blev 7:a av 10 lag.

Omgång 3 080403 Edsbro:

Team Gotland strök sig i omgång 3.


Ponnyallsvenskan banhoppning, div. I 2008:

Omgång 1 080413 NGR:

HORK lag 1 Emma Nilsson-Brake O´day, Emelie Randleff-Kings Pepper, Sara Jansson-Esperanza, Mikaela Randleff-Gervides Älvan vann första omgången av div. I. Laget slutade i denna omgång som enda lag på 0 fel efter grunden.

HORK lag 2 Enas Hållsten-Red Beauty, Amalia Ahlsten-Frisbee, Emelie Randleff-Tingeling, Amanda Nilsson-Tiara kom trea med 4 fel i grunden. 7 lag deltog i div. I omgång 1.

Omgång 2 080504 GLR:

HORK lag 1 Emma Nilsson-Brake O´day, Sara Jansson-Esperanza, Emelie Randleff-Kings Pepper, Mikaela Randleff-Gervides Älvan vann andra omgången av div. I. Laget slutade även denna omgång som enda lag på 0 fel efter grunden.

HORK lag 2 Linn Martell-Coconut Cream, Minna Horwitz-Cherry Delight, Amalia Ahlsten-Frisbee, Jessica Havdell-Perfect Doll kom trea med 12 fel i grunden.

Omgång 3 080518 WRK:

HORK lag 1 Minna Horwitz-Sörbys Magnific, Emma Nilsson-Brake O´day, Emelie Randleff-Kings Pepper, Mikaela Randleff-Gervides Älvan vann div. I totalt efter 3:dje omgången.


Ponnyallsvenskan banhoppning, div. II 2008:  

Omgång 1 080914 GLR:

Minna Horwitz-Cherry Delight, Amalia Ahlsten-Mr Carmel, Emma Nilsson-Tiara och Amanda Nilsson-Ravelli. Laget slutade på 8 fel och blev 4 av totalt 6 lag.

Omgång 2 080927 SRK:

Alice Karlsson-Lollos Ariel, Amalia Ahlsten-Mr. Carmel, Linn Martell-Disneyland after Dark och Emma Nilsson-Ravelli. Laget slutade på 1 fel och blev 4 av totalt 6 lag.

Omgång 3 081109 HORK:

Alice Karlsson-Lollos Ariel, Amalia Ahlsten-Mr Carmel, Emma Nilsson-Mahrani of the Fairplay och Amanda Nilsson-Tiara slutade på 16 fel i omgången och totalt på 4:e plats.


Ridsportallsvenskan banhoppning, div. II 2008:

Inget lag från HORK deltog.


Ponnyallsvenskan dressyr, div. II 2008:

Omgång 1 081004 HRK:

HORK:s lag bestående av Linn Martell-Disneyland after Dark, Emma Nilsson-Ravelli, My Ternström-Look at Mee och Ellen Genstrand-Jemini vann omg. 1. Totalt medverkade 6 lag.

Omgång 2 081018 GLR:

HORK:s lag med Linn Martell-Disneyland after Dark, Emma Nilsson-Ravelli, My Ternström-Look at Me och Ellen Genstrand-Jemini vann även denna omgång. Totalt medverkade 6 lag även denna omgång.

Omgång 3


Ridsportallsvenskan, dressyr div. II 2008:

Inget lag från HORK deltog.


GA-cupen i banhoppning:

Aktuell ställning efter kval 1:

4. Lisa Horwitz-Tivoli

Aktuell ställning efter kval 2:

9. Lisa Horwitz-Tivoli


Agria Junior cup i banhoppning 2008:

Aktuell ställning efter omgång 1:

3. Annou Bergfeldt-Cleopatra

6. Sara Jansson-Cinnamon

Aktuell ställning efter omgång 3:

1. Annou Bergfeldt-Cleopatra

Aktuell ställning efter omgång 4:

3. Annou Bergfeldt-Cleopatra

Aktuell ställning efter omgång 5:

2. Annou Bergfeldt-Cleopatra


Gunghästen 2008: Inställd
Lagserien, körning 2008: Inget lag från Gotland deltog.
Cervus cup, körning: Se resultat här
Sockenkampen 2008:  Inga "HORK" lag deltog
Mountain Horse Cup banhoppning 2008:

Omgång 1 LB 080413 NGR:

3:e plats: Amalia Ahlsten-Frisbee 35 p. 

Delad 4:e plats: Eneas Hållsten-Breeze 32 p

Delad 4:e plats: Emma Nilsson-Brake O´day 32 p

Delad 7:e plats: Mikaela Randleff-Gervides Älvan 30 p

Delad 10:e plats: Minna Horwitz-Sörbys Magnific 29 p

Delad 10:e plats: Linn Martell-Coconut Cream 29 p

Delad 10:e plats: Jessica Havdell-Perfect Doll 29 p

Omgång 2 LB 080504 GLR:

Delad 1:a plats: Eneas Hållsten-Breeze 95 p totalt

3:e plats: Amalia Ahlsten-Frisbee 92 p totalt

4:e plats: Mikaela Randleff-Gervides Älvan 86 p totalt

5:e plats: Emma Nilsson-Brake O´day 85 p totalt

Omgång 3 080518 WRK:

2:a plats: Minna Horwitz-Cherry Delight

Delad 5:e plats: Eneas Hållsten-Breeze

Delad 11:e plats: Mikaela Randleff-Gervides Älvan

Slutresultat i Mountain Horse Cup 2008:

2:a plats: Eneas Hållsten-Breeze

3:dje plats: Minna Horwitz-Cherry Delight

5:e plats: Amalia Ahlsten-Frisbee

6:e plats: Mikaela Randleff-Gervides Älvan

8:e plats: Eneas Hållsten-Red Beauty

Delad 10:e plats: Emma Nilsson-Brake O´day

Ingen från Gotland åkte till final.


Glassmagasinet Cup i LC 2008: Inställt

Individuella resultat 2008:

  Lisa Horwitz        
080216 Alexandra Banhoppning 1.00, lokal 7 WRK
080216 Tivoli Banhoppning 1.10, regional 5 WRK
080217 Titiyo Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
080217 Titiyo Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel WRK
080301 Tivoli Banhoppning 1.20, regional 4 HORK
080301 Blåklintens Easy Action Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel HORK
080301 Titiyo Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel HORK
080301 Blåklintens Easy Action Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel HORK
080301 Titiyo Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel HORK
080321 Blåklintens Easy Action Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel HRK
080321 Titiyo Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel HRK
080406 Myram Dressyr LB:3, lokal 1 GLR
080412 Titiyo Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel NGR
080412 Titiyo Banhoppning LA Avd. B, regional 0 fel NGR
080419 Myram Dressyr LB:2, lokal 5 HRK
080402 Tiffany Banhoppning LC Avd.B, lokal 0 fel GLR
080502 Tiffany Banhoppning LD + 5 cm Avd. B, lokal 0 fel GLR
080502 Coffee Cream Banhoppning LD + 5 cm Avd. B, lokal 0 fel GLR
080502 Coffee Cream Banhoppning LD CR, lokal 0 fel GLR
080503 Titiyo Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel GLR
080504 Titiyo Banhoppning LA Avd. B, regional 0 fel GLR
080504 Titiyo Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel GLR
080518 Titiyo Banhoppning LB Avd. B, regional 0 fel WRK
080518 Tiffany Banhoppning LC CR, lokal 0 fel WRK
080530 Alexandra Banhoppning 1.00 CR, lokal 0 fel GLR
080615 My Precious Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel SORK
080616 Coffee Cream Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel SORK
080616 Tiffany Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel SORK
080616 Coffee Cream Banhoppning LD CR, lokal 0 fel SORK
080616 Tiffany Banhoppning LD CR, lokal 0 fel SORK
080628 Tiffany Banhoppning LC CR, lokal 0 fel HRK
080628 Coffee Cream Banhoppning LC CR, lokal 0 fel HRK
080628 Coffee Cream Banhoppning LD CR, lokal 0 fel HRK
080628 Tiffany Banhoppning LD CR, lokal 0 fel HRK
080628 My Precious Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HRK
080628 My Precious Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel HRK
080719 Coffee Cream Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel SRK
080719 Tiffany Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel SRK
080719 Coffee Cream Banhoppning LD Avd. B, lokal 0 fel SRK
080719 Tiffany Banhoppning LD Avd. B, lokal 0 fel SRK
080809 My Precious Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel HRK
080809 My Precious Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HRK
080816 Penda Banhoppning 1.00, lokal 1 WRK
080816 My Precious Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel WRK
080913 My Precious Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel GLR
081005 Myram Dressyr LB:2, lokal 3 HRK
081012 Coffee Cream Banhoppning LC, Avd. B, lokal 0 fel WRK
081018 Myram Dressyr LB:2, lokal 4 GLR
081026 Tiffany Banhoppning LD CR 0 fel NGR
081026 Little Betty Boop Banhoppning LD CR 0 fel NGR
081025 My Precious Banhoppning 0.90 Avd. B, lokal 0 fel NGR
081025 Penda Banhoppning 1.00, lokal 1 NGR
081025 My Precious Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel NGR
081025 Penda Banhoppning 1.10, regional 3 NGR
081108 Penda Banhoppning 1.10, lokal 3 HORK
081109 Coffee Cream Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel HORK
081116 Myram Dressyr LB:2, lokal 2 WRK
           
 
  Minna Horwitz        
080217 Sörbys Magnific Banhoppning LB, regional 2 WRK
080217 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 3 WRK
080301 Sörbys Magnific Banhoppning LB, regional 2 HORK
080301 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 2 HORK
080322 Sörbys Magnific Banhoppning LB, regional 2 HRK
080322 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 1 HRK
080328 Sörbys Magnific Banhoppning LB, regional 3 SWFK
080413 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 2 NGR
080419 Sörbys Magnific Banhoppning Msv B, regional 2 Edsbro RK
080503 Cherry Delight Banhoppning LC, lokal 2 GLR
080504 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 2 GLR
080504 Sörbys Magnific Banhoppning Msv B, regional 1 GLR
080504 Cherry Delight Banhoppning LB, regional 1 GLR
080518 Cherry Delight Banhoppning LB, regional 2 WRK
080608 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 3 Öland
080616 Ambra Banhoppning LD CR, lokal 0 fel SORK
080628 Cherry Delight Banhoppning LC, lokal 1 HRK
080718 Cherry Delight Banhoppning LB, regional 1 Ludvika
080718 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 4 Ludvika
080718 Sörbys Magnific Banhoppning Msv. B, regional 3 Ludvika
080810 Cherry Delight Banhoppning LB, regional 2 HRK
080810 Cherry Delight Banhoppning LA, regional 4 HRK
080816 Cherry Delight Banhoppning LB, regional 1 WRK
080816 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 2 WRK
080817 Sörbys Magnific Banhoppning DM DM, regional 3 WRK
080822 Sörbys Magnific Banhoppning LA, regional 5 Tierp
080914 Cherry Delight Banhoppning LC, lokal 1 GLR
081026 Cherry Delight Banhoppning LB, regional 5 NGR
081026 Cherry Delight Banhoppning LA, regional 3 NGR
           
 
  Ewa Kolmodin Weijmar        
080406 Certina/Almnäs Kanon Körning Msv klass Dressyr,  pay and drive 1 SRK
080420 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass Dressyr, nationell 1 HRK
080420 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass Maraton, nationell 1 HRK
080420 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass Totalt 1 HRK
080601 Almnäs Kanon/Certina Körning Lätt klass + 30 cm 3 SORK
080614-15 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass Dressyr, nationell 2 Flyinge
080614-15 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass Precision, nationell 2 Flyinge
080628-29 Almnäs Kanon/certina Körning Msv klass, Maraton, nationell 1 Bunge
080628-29 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Dressyr, nationell 1 Bunge
080628-29 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Totalt, nationell 1 Bunge
080712 Almnäs Kanon/Certina Körning Lätt klass, Precision + 30 cm, lokal 1 HORK
080719-20 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Dressyr, nationell 1 Tjolöholm
080719-20 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Maraton, nationell 2 Tjolöholm
080719-20 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Totalt, nationell 2 Tjolöholm
080725-27 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Dressyr, nationell 1 Bollnäs
080725-27 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Maraton, nationell 1 Bollnäs
080725-27 Almnäs Kanon/Certina Körning Msv klass, Totalt, nationell 1 Bollnäs
080807-10 Almnäs Kanon/Certina Körning SM SM, Maraton, nationell 1 Flyinge
080807-10 Almnäs Kanon/Certina Körning SM SM, Totalt, nationell 2 Flyinge
080919-21 Almnäs Kanon/Certina Körning  NM NM, Totalt, internationell 4 Åstorp
080919-21 Almnäs Kanon/Certina Körning NM NM, Totalt Lag, internationell 1 Åstorp
081019 Almnäs Kanon/Certina Körning Precision, regional 1 HORK
           
 
  Emelie Randleff        
080301 Kings Pepper Banhoppning LB, regional 2 HORK
080328 Kings Pepper Banhoppning LB, regional 3 VÄRF
080329 Kings Pepper Banhoppning LA, regional 5 VÄRF
080413 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel NGR
080503 Kings Pepper Banhoppning LB, lokal 5 GLR
080530 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel GLR
080615 Abigail Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel SORK
080628 Tingeling Banhoppning LC, lokal 3 HRK
080628 Abigail Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HRK
080628 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel HRK
080727 Kings Pepper Banhoppning LB, lokal 5 HORK
080727 Tingeling Banhoppning LC, lokal 2 HORK
080726 Abigail Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HORK
080809 Abigail Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HRK
080810 Kings Pepper Banhoppning LB, regional 2 HRK
080810 Kings Pepper Banhoppning LA, regional 2 HRK
080830 Kings Pepper Banhoppning LB, lokal 3 Högbo
080913 Abigail Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel GLR
080913 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel GLR
080927 Inters Morio Banhoppning LC, Avd. B, lokal 0 fel SRK
080927 Inters Morio Banhoppning LD, CR, lokal 0 fel SRK
080928 Abigail Banhoppning 0.80 CR, lokal 0 fel SRK
081005 Kings Pepper Banhoppning LA, regional 4 Runsten
081012 Kings Pepper Banhoppning LA, regional 1 WRK
081011 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel WRK
081025 Kings Pepper Banhoppning LA, reginal 4 Tirk
           
 
  Eneas Hållsten        
080413 Breeze Banhoppning LB, regional 2 NGR
080413 Breeze Banhoppning LA, regional 4 NGR
080419 Red Beauty Banhoppning LB, regional 1 Edsbro RK
080503 Breeze Banhoppning LB, lokal 1 GLR
080503 Red Beauty Banhoppning LB, lokal 2 GLR
080504 Red Beauty Banhoppning LB, regional 1 GLR
080518 Red Beauty Banhoppning LB, regional 2 WRK
080705-06 Red Beauty Banhoppning LA, nationell 2 Västervik
080712 Red Beauty Banhoppning Msv B, regional 2 Kumla
080713 Red Beauty Banhoppning Msv B, regional 2 Kumla
080712 Breeze Banhoppning LA, regional 1 Kumla
080727 Breeze Banhoppning LB, lokal 2 HORK
080816 Breeze Banhoppning LB, regional 3 WRK
080816 Red Beauty Banhoppning LA, regional 1 WRK
080822 Breeze Banhoppning LB, regional 2 Tierp
080822 Red Beauty Banhoppning LA, regional 2 Tierp
081012 Breeze Banhoppning LA, regional 3 WRK
081012 Rosenwinkels Gospel Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
081019 Red Beauty Banhoppning LA, regional 1 Lurbo
081019 Breeze Banhoppning LA, regional 2 Lurbo
081026 Red Beauty Banhoppning LA, regional 2 Enköping
081109 Breeze Banhoppning LA, regional 2 HORK
081109 Rosenwinkels Gospel Banhoppning LB, lokal 4 HORK
           
 
  Emma Nilsson        
080301 Brake O´day Banhoppning LC, lokal 4 HORK
080301 Brake O´day Banhoppning LB, regional 3 HORK
080308 Brake O´day Banhoppning LB, regional 4 Södertörn
080413 Brake O´day Banhoppning LB, regional 3 NGR
080502 Mighty Joy Banhoppning LD CR, lokal 0 fel GLR
080518 Ravelli Banhoppning LC CR, lokal 0 fel WRK
080614 Ravelli Banhoppning LC, lokal 5 SORK
080719 Ravelli Banhoppning LC, lokal 2 SRK
080727 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LC, lokal 1 HORK
080816 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 2 WRK
080830 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, lokal 1 Högbo
080831 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 2 Högbo
080831 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA, regional 4 Högbo
081025 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 5 Tirk
081025 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA, regional 1 Tirk
081026 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 1 Tirk
081026 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA, regional 6 Tirk
081109 Ravelli Banhoppning LB, lokal 2 HORK
           
 
  Josefin Johannesson        
080406 Galleway Körning Lätt klass, Dressyr, lokal,  pay and drive 1 SRK
080420 Galleway Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 1 HRK
080420 Galleway Körning Lätt klass, Totalt häst, lokal 1 HRK
080601 Galleway Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 1 SORK
080601 Dilba Körning Lätt klass + 30 cm, lokal 2 SORK
080614-15 Dilba Körning Lätt klass, Dressyr, regional 3 Flyinge
080614-15 Dilba Körning Lätt klass, Maraton, regional 1 Flyinge
080614-15 Dilba Körning Lätt klass,  Totalt ponny, regional 2 Flyinge
080628-29 Dilba Körning Msv klass, Maraton, nationell 1 Bunge
080628-29 Dilba Körning Msv klass, Dressyr, nationell 1 Bunge
080628-29 Dilba Körning Msv klass, Totalt, nationell 1 Bunge
080628-29 Galleway Körning Lätt klass, Dressyr, regional 1 Bunge
080725-27 Galleway Körning Lätt klass, Precision, regional 1 Bollnäs
080807-10 Dilba Körning USM USM, Maraton, nationell 3 Flyinge
080807-10 Dilba Körning USM USM, Precision, nationell 1 Flyinge
080807-10 Dilba Körning USM USM, Totalt, nationell 3 Flyinge
           
 
  Pia Bolin        
080406 Hercules Körning Lätt klass, Dressyr, lokal, pay and drive 2 SRK
080601 Hercules Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 1 SORK
080628-29 Hercules Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 1 Bunge
080725-27 Hercules Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 1 Bollnäs
080725-27 Hercules Körning Lätt klass, Totalt, lokal 2 Bollnäs
080830 Hercules Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 4 Johannesberg
080830 Hercules Körning Lätt klass, Maraton, lokal 4 Johannesberg
080830 Hercules Körning Lätt klass, Totalt, lokal 4 Johannesberg
080921 Hercules Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 2 HORK
080921 Hercules Körning Lätt klass, Totalt, lokal 2 HORK
080921 Hercules Körning GM GM i 2-mannalag 1 HORK
081019 Hercules Körning Lätt klass, Caprilli, lokal 1 HORK
           
 
  Malin Lundgren        
080406 Magnum Körning Lätt klass, Precision, lokal 1 SRK
080406 Fuga Körning Lätt klass, Precision, lokal 2 SRK
080406 Trofé 498 Körning Lätt klass, Precision, lokal 3 SRK
080420 Trofé 498 Körning Lätt klass, Maraton, lokal 1 HRK
080601 Trofé 498 Körning Lätt klass, Precision, lokal 2 SORK
080628-29 Trofé 498 Körning Lätt klass, Maraton, lokal 1 Bunge
080628-29 Trofé 498 Körning Lätt klass, Totalt, lokal 2 Bunge
080712 Fuga Körning Lätt klass, Precision, lokal 2 HORK
080712 Trofé 498 Körning Lätt klass, Precision + 30 cm, lokal 2 HORK
080712 Fuga Körning Lätt klass, Precision + 30 cm, lokal 3 HORK
080921 Trofé Körning GM GM i 2-mannalag 2 HORK
           
 
  Annou Bergfeldt        
080321 Cleopatra Banhoppning 1.00, lokal 4 HRK
080517 Cleopatra Banhoppning 1.00, lokal 2 WRK
080517 Cleopatra Banhoppning 1.10, regional 5 WRK
080530 Cleopatra Banhoppning 1.00, lokal 3 GLR
080531 Cleopatra Banhoppning 1.10, regional 4 GLR
080628 Cleopatra Banhoppning 1.10, lokal 1 HRK
080628 Cleopatra Banhoppning 1.00, lokal 1 HRK
080726 Cleopatra Banhoppning 1.10, lokal 3 HORK
080809 Cleopatra Banhoppning 1.00, lokal 1 HRK
080809 Cleopatra Banhoppning 1.10, lokal 1 HRK
080816 Cleopatra Banhoppning 1.10, regional 1 WRK
           
 
  Amalia Ahlsten        
080217 Mr. Carmel Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
080217 Mr. Carmel Banhoppning LC, lokal 6 WRK
080217 Frisbee Banhoppning LB, regional 4 WRK
080322 Frisbee Banhoppning LB, regional 3 HRK
080322 Frisbee Banhoppning LA, regional 5 HRK
080412 Mr. Carmel Banhoppning LC CR, lokal 0 fel NGR
080412 Frisbee Banhoppning LB, regional 4 NGR
080510 Mr Carmel Dressyr LB:1, lokal 1 HORK
080518 Mr. Carmel Banhoppning LC CR, lokal 0 fel WRK
080816 Mr. Carmel Banhoppning LB, regional 4 WRK
080914 Mr. Carmel Banhoppning LC, lokal 4 GLR
           
 
  Amanda Nilsson        
080301 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 2 HORK
080301 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA, regional 3 HORK
080322 Tiara Banhoppning LB, regional 4 HRK
080322 Tiara Banhoppning LA, regional 4 HRK
080518 Tiara Banhoppning LC CR, lokal 0 fel WRK
080628 Tiara Banhoppning LB, lokal 3 HRK
080809 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 4 HRK
080817 Tiara Banhoppning DM DM, regional 3 WRK
081012 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 1 WRK
081012 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA, regional 1 WRK
081115 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional 5 BRF
           
 
  Julia Enderborg        
080217 Alanya Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
080502 Alanya Banhoppning LD + 5 cm Avd. B, lokal 0 fel GLR
080502 Alanya Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel GLR
080503 Alanya Banhoppning LD CR, lokal 0 fel GLR
080518 Alanya Banhoppning LC CR, lokal 0 fel WRK
080616 Alanya Banhoppning LC Avd. B, koal 0 fel SORK
080628 Alanya Banhoppning LC CR, lokal 0 fel HRK
080628 Alanya Banhoppning LD CR, lokal 0 fel HRK
080719 Alanya Banhoppning LD Avd. B, lokal 0 fel SRK
080727 Alanya Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel HORK
           
 
  Linn Martell        
080301 Disneyland after dark Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel HORK
080316 Disneyland after dark Dressyr LC:1, lokal 2 WRK
080322 Coconut Cream Banhoppning LC CR, lokal 0 fel HRK
080412 Coconut Cream Banhoppning LC CR, lokal 0 fel NGR
080510 Disneyland after dark Dressyr LB:1, lokal 2 HORK
080606 Coconut Cream Dressyr LC, lokal 2 WRK
080727 Disneyland after dark Banhoppning LC, Avd. B, lokal 0 fel HORK
080816 Disneyland after dark Dressyr LC:2, lokal 1 SRK
080927 Disneyland after dark Banhoppning LD CR, lokal 0 fel SRK
           
 
  Lotta Bengtsson        
080518 Erasmus Körning Lätt klass + 30 cm 1 SRK
080518 Petros Kinda Körning Lätt klass + 30 cm 2 SRK
080601 Petros Kinda Körning Lätt klass + 30 cm 1 SORK
080712 Petros Kinda Körning Lätt klass, Precision, lokal 3 HORK
080921 Petros Kinda Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 4 HORK
080921 Petros Kinda Körning Lätt klass, Maraton/Precision 2 HORK
080921 Petros Kinda Körning Lätt klass, Totalt, lokal 3 HORK
080921 Petros Kinda Körning GM GM i 2-mannalag 1 HORK
081019 Petros Kinda Körning Lätt klass, Caprilli, regional 2 HORK
           
 
  Mikaela Randleff        
080301 Gervides Älvan Banhoppning LB, regional 4 HORK
080502 Inters Morio Banhoppning LD + 5 cm Avd. B, lokal 0 fel GLR
080504 Gervides Älvan Banhoppning LB, regional 3 GLR
080616 Mighty Joy Banhoppning LD CR, lokal 0 fel SORK
080628 Gervides Älvan Banhoppning LC, lokal 5 HRK
080628 Inters Morio Banhoppning LD CR, lokal 0 fel HRK
080830 Gervides Älvan Banhoppning LB, lokal 5 Högbo
081012 Inters Morio Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
           
 
  Ingela Strand        
080216 Penda Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel WRK
080321 Penda Banhoppning 1.00, lokal 7 HRK
080615 Penda Banhoppning 1.00, lokal 2 SORK
080615 Penda Banhoppning 1.10, lokal 2 SORK
080719 Penda Banhoppning 0.90, lokal 1 SRK
080726 Penda Banhoppning 1.00, lokal 2 HORK
080726 Penda Banhoppning 1.10, lokal 4 HORK
080809 Penda Banhoppning 1.00, lokal 2 HRK
           
 
  Alice Karlsson        
080217 Lollos Ariel Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
080412 Lollos Ariel Banhoppning LC CR, lokal 0 fel NGR
080502 Lollos Ariel Banhoppning LD CR, lokal 0 fel GLR
080518 Lollos Ariel Banhoppning LC CR, lokal 0 fel WRK
080628 Lollos Ariel Banhoppning LB, lokal 3 HRK
080927 Kings Pepper Banhoppning LD CR, lokal 0 fel SRK
081012 Lollos Ariel Banhoppning LB, regional 2 WRK
           
 
  Matilde Ahlsten        
080517 Gibson Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel WRK
080531 Gibson Banhoppning 1.10 Avd. B, regional 0 fel GLR
080628 Gibson Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HRK
080726 Gibson Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HORK
080809 Gibson Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal 0 fel HRK
           
 
  Frida Karlqvist        
080420 Paddy Lane Körning Lätt klass, Maraton, lokal 1 HRK
080518 Paddy Lane Körning Lätt klass + 30 cm 3 SRK
080601 Paddy Lane Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 1 SORK
080712 Paddy Lane Körning Lätt klass, Precision, lokal 1 HORK
           
 
  Sara Jansson        
080322 Esperanza Banhoppning LA, regional 2 HRK
080503 Esperanza Banhoppning LC, lokal 3 GLR
080727 Esperanza Banhoppning LB, lokal 2 HORK
080831 Esperanza Banhoppning LA, nationell 4 Gamleby
           
 
  Ellen Genstrand        
080502 Jemeni Banhoppning LD CR, lokal 0 fel GLR
080628 Jemeni Banhoppning LD CR, lokal 0 fel HRK
080719 Jemeni Banhoppning LD Avd. B, lokal 0 fel SRK
081012 Jemini Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
           
 
  Karolin Lindberg        
080719 Hugo 179 Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel SRK
080719 Hugo 179 Banhoppning LD Avd. B, lokal 0 fel SRK
080927 Hugo 179 Banhoppning LC Avd. B, lokal 0 fel SRK
081011 Mirexo Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel WRK
           
 
  Marianne Gustafsson        
080628 Montecillo Banhoppning 1.00, lokal 4 HRK
080628 Montecillo Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel HRK
080809 Montecillo Banhoppning 1.00, lokal 3 HRK
081025 Montecillo Banhoppning 1.00, lokal 6 NGR
081108 Montecillo Banhoppning 1.00, lokal 4 HORK
           
 
  Marie Andersson        
080628 Alistair Banhoppning 1.00, lokal 2 HRK
080628 Alistair Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel HRK
080928 Alistair Banhoppning 0.80 CR, lokal 0 fel SRK
081025 Alistair Banhoppning 0.90, lokal 5 NGR
           
 
  Lee Björkqvist        
080217 Prästgårdens Action Banhoppning LD CR, Lokal 0 fel WRK
080927 Prästgårdens Action Banhoppning LD CR, lokal 0 fel SRK
081012 Prästgårdens Action Banhoppning LD CR, lokal 0 fel WRK
081026 Icon Banhoppning LD CR 0 fel NGR
           
 
  Desiree Nilsson        
080216 Aragorn Wanges Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel WRK
080413 Aragorn Wanges Banhoppning 0.90 CR, lokal 0 fel NGR
           
 
  Ulla Mattsson        
080921 RasmusNalle Körning Lätt klass, Dressyr, lokal 3 HORK
080921 RasmusNalle Körning GM GM i 2-mannalag 3 HORK
           
 
  Jennie Nygren        
080601 Nitro Nightmare Körning Lätt klass + 30 cm 1 SORK
           
 
  Jessica Havdell        
080217 Perfect Doll Banhoppning LC, lokal 5 WRK
           
 
  My Ternström        
081026 Look at Me Banhoppning LD CR 0 fel NGR
           
 
  Camilla Nygren        
           

   

  Marita Havdell        
           
  Jackie Alex        
           
  Ronja Björkqvist        
           
 
  Lisa Andersson        
           
 
  Amanda Nordh        
           
 
  Helena Hjort        
           
 
  Annika Strand        
           
 
  Eija Haajo        
           
 
  Catrine Wikström        
           
 
  Angelica Löfgren        
           
 
  Maja Britse        
           
 
  Carolina Westberg        
           
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uppdaterad: 05 JAN 2017 07:42 Skribent: Cattis Jakobsson

SISU

 

Gangvide Farm

 

Stenstu Kvarn

 

Gotlands Södra Härads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Hemseortens Rid och KK - Ridsport
Frida Karlqvist, Liffride Stånga 435
62360 Stånga

Kontakt:
Tel: 0703249919
E-post: This is a mailto link

Se all info