Hoppa till sidans innehåll

2009


 

Individuella resultat 2009

Klubbresultat 2009:

Körning:      

1. Josefin Johannesson-Dilba 2. Lotta Bengtsson-Petros Kinda 3. Marika Strömberg-Pärlemo 4545  

Dressyr:  

Kat. B: 1. Caroline Strömberg-Pärlemo 4545 2. Kalle Horwitz-Chagall 3. Ella Ternström-Tufferix

Kat. C: 1. My Ternström-Look at me 2. Emma Nilsson-Brake 0´day 3. Alice Karlsson-Kings Pepper

Kat. D: 1. Caroline Strömberg-Nelly 2. Sofia Dreborg-Miro Boy 3. Ellen Genstrand-Jemini

Ridhäst: 1. Ingela Strand-Allyson 2. Marie Andersson-Alistair 3. Sara Jansson-Cinnamon

Banhoppning:   

Kat. B: 1. Alice Karlsson-Lollos Ariel 2. Matilda Dreborg-Madicken 3. Kalle Horwitz-Chagall

Kat. C: 1. My Ternström-Look at me 2. Alice Karlsson-Kings Pepper 3. Emma Nilsson-Brake 0´day

Kat. D: 1. Amanda Nilsson-Mahrani of the Fairplay 2. Caroline Strömberg-Nelly 3. Sofia Dreborg-Miro Boy

Ridhäst: 1. Sara Jansson-Cinnamon 2. Marie Andersson-Alistair 3. Desirée Nilsson-Aragorn Wanges

Fälttävlan:                                  


Distriktsmästerskap 2009:

Körning 090425-25 HORK:

1. Eva Weijmar-Kolmodin- Almnäs Kanon/Certina 

3. Josefin Johannesson-Dilba

Banhoppning 090927 GLR:    

 Kat. B: 1. Eneas Hållsten-Breeze

3. Matilda Dreborg-Madicken

Kat. C: 2. Minna Horwitz-Cherry Delight

Kat. D: 3. Mikaela Randleff-Gervides Älvan

Dressyr 090920 NGR:

Kat. B: 1. Caroline Strömberg-Pärlemo 4545

Kat. C: 3. Sofia Dreborg-Brake O´day

Kat. D: 2. Linn Martell-Disneyland after Dark


Gotlandsmästerskap i lag 2009:

Dressyr i ponny 3-mannalag WRK 090829:

Inga HORK-lag placerade.

Banhoppning i ponny 4-mannalag HRK 090830:

1. Kalle Horwitz-Chagall, Matilda Dreborg-Madicken, Minna Horwitz-Cherry Delight och Carro Strömberg-Nelly. Detta var det enda felfria laget efter grundomgången. 4 lag deltog.

Körning i 2-mannalag:

1. Lotta Bengtsson-Petros Kinda, Maria Pettersson-Länsman/Yochi HRK

2. Josefin Johannesson-Dilba, Fanny Almgren-Aladin SRK


Svenskt mästerskap  2009:

Körning:

1. Maraton, Eva Weijmar-Kolmodin - Almnäs Kanon/Certina

2. Totalt, Eva Weijmar-Kolmodin - Almnäs Kanon/Certina

Ungdomsmästerskap i körning:

1. Maraton, Josefin Johannesson - Dilba

4. Totalt, Josefin Johannesson-Dilba


Nordiskt mästerskap 2009:

Körning:


Körfest med prisutdelning.


Ponnyallsvenskan banhoppning Elit, Lag HORK 2009:

Omgång 1 Djursholms RK 090308:

Eneas Hållsten-Breeze, Minna Horwitz-Cherry Delight, Olivia Grauning-Loke och Sara Jansson-Esperanza. Laget slutade på plats 7 av 12 lag.

Omgång 2 Mörtbol 090328:

Eneas Hållsten-Breeze, Minna Horwitz-Cherry Delight, Olivia Grauning-Loke och Sara Jansson-Esperanza. Laget slutade på delad 11 plats av 12.

Omgång 3 Skogslottens 090516:

Olivia Grauning-Loke,  Emelie Randleff-Kings Pepper och Sara Jansson-Esperanza. Laget fick starta på tre ryttare och slutade på 10 plats av 11 lag.


Ponnyallsvenskan banhoppning, div. I 2009:

Omgång 1 NGR 090322:

1. Emelie Randleff-Kings Pepper, Caroline Strömberg-Nelly, Mikaela Randleff-Gervides Älvan och Amanda Nilsson-Tiara. Laget slutade som enda lag på 4 fel och vann därmed omgång 1. 4 lag deltog.

Omgång 2 HRK 090411:

2. Amalia Ahlsten-Mr Carmel, Mikaela Randleff-Gervides Älvan och Amanda Nilsson-Tiara.  Laget slutade på 4 fel och en andra plats. Just nu delar WRK och HORK på första platsen.

Omgång 3 GLR 090517:

2. Minna Horwitz-Cherry Delight, Amalia Ahlsten-Mr Carmel, Mikaela Randleff-Gervides Älvan och Amanda Nilsson-Mahrani of the Fairplay. Laget slutade på 2:a plats av 3 lag i omgången och slutade därmed totalt som vinnare av div. I igen.


Ponnyallsvenskan dressyr, div. I 2009:

Omgång 1 GLR 090419:

1. My Ternström-Look at me, Emma Nilsson-Ravelli, Sofia Dreborg-Miro Boy och Linn Martell-Disneland after dark. Laget vann första omgången . Totalt medverkade 4 lag.

Omgång 2 HRK 090509:

1. My Ternström-Look at me, Amalia Ahlsten-Mr Carmel, Linn Martell-Disneyland after dark och Caroline Strömberg-Nelly. Laget vann även omgång 2. Totalt medverkade 4 lag.

Omgång 3 SRK 090607:

1. My Ternström-Look at Me, Amalia Ahlsten-Mr Carmel, Linn Martell-Disneyland after Dark och Caroline Strömberg-Nelly. Laget vann även omgång tre och vann totalt div. I. Totalt medverkade 3 lag.


Ponnyallsvenskan banhoppning, div. II 2009:  

Omgång 1 090926 GLR:

1. Alice Leander-Stenstugu Waramas, Alice Karlsson-Kings Pepper, Sofia Dreborg-Miro Boy och Ellen Genstrand-Jemini vann omgång 1 efter omhoppning mellan tre lag. Totalt medverkade 6 lag. HORK:s andra lag slutade på 4 fel och kom på en femte plats. I laget red Alice Karlsson-Lollos Ariel, Kalle Horwitz-Chagall, Emma Nilsson-Brake O´day och Amalia Ahlsten-Frisbee.

Omgång 2 091011 HORK:

Omgång 3 091114 WRK:


Ridsportallsvenskan banhoppning, div. II 2009:

Omgång 1 090926 GLR: HORK:s lag slutade på en femte plats av 6 lag. I laget red Sofia Dreborg-Fanatic, Emelie Randleff-Abigail, Sara Jansson-Cinnamon och Desireé Nilsson-Aragorn Wanges

Omgång 2 091010 HORK:

Omgång 3 091115 WRK:


Ponnyallsvenskan dressyr, div. II 2009:

Omgång 1 091003 GLR:

I laget red Sofia Dreborg-Brake ó day, Matilda Dreborg-Miro Boy, Ellen Genstrand-Jemini och Denise Schuberg-Bonfire. Laget slutade på en delad förstaplats med HRK. 5 lag deltog.

Omgång 2 091017 HRK:

Omgång 3 091107 WRK:


Ridsportallsvenskan, dressyr div. II 2009:
GA-cupen i banhoppning:
Agria Junior cup i banhoppning 2009:

Efter omgång 2:

6. Sara Jansson-Cinnamon 6. Karolin Lindberg-Mirexo

Efter omgång 5:

2. Sara Jansson-Cinnamon


Gunghästen 2009:

HORK lag 2:

2. Kalle Horwitz-Chagall, Matilda Dreborg-Madicken, Sofia Dreborg-Golden Orchevita och Amanda Nilsson-Brake O´day


Lagserien, körning 2009:

Omgång 1 Johannesberg 090501:

1. Marika Strömberg-Exact 630, Pia Bolin-Hercules och Fanny Almgren-Aladin och Hanna Almgren-Jelina från SRK. Laget vann första omgången i lagserien. Totalt medverkade 6 lag.

Omgång 2 090613:

Marika Strömberg-Pärlemo, Malin Lundgren-Fridolf och Hanna Almgren-Roxette SRK. Laget slutade på en fjärde plats och ligger endast 5 poäng efter ledaren inför sista omgången.

Omgång 3 090822-23:

1. Marika Strömberg.Pärlemo, Pia Bolin-Hercules från HORK och Hanna Almgren-Roxette och Fanny Almgren-Aladin från SRK. Vinst i sista omgången. Klara för Lag-SM final  på Flyinge i oktober.


Dressyrcup i körning med distrikskval:

Totalt efter tre omgångar:

1. Pia Bolin-Hercules

2. Lotta Bengtsson-Petros Kinda


Sockenkampen 2009:  Inga HORK-lag deltog.
Mountain Horse Cup banhoppning 2009:

Omgång 1 09022 NGR:  

1. Eneas Hållsten-Breeze 22 p, 1. Minna Horwitz-Cherry Delight 22 p, 4. Mikaela Randleff-Gervides Älvan 18 p. 7. Amalia Ahlsten-Mr Carmel 16 p.

Omgång 2 HRK 090411:

1. Eneas Hållsten-Breeze 22p, 2. Mikaela Randleff-Gervides Älvan 22 p, 4. Minna Horwitz-Cherry Delight Totalt 22 p, 4. Sara Jansson-Esperanza Totalt 22 p, 8. Eneas Hållsten-Red Beauty Totalt 18 p.

Omgång 3 GLR 0905:

1. Amanda Nilsson-Mahrani of the Fairplay 22 p, 2. Mikaela Randleff-Gervides Älvan, 18 p, 5. Amalia Ahlsten-Mr Carmel 12 p

Slutresultat efter tre omgångar:

1. Eneas Hållsten-Breeze 44 p, 2. Mikaela Randleff-Gervides Älvan 40 p, Delad 4:a. Amalia Ahlsten-Mr Carmel 28 p, Delad 6:a. Minna Horwitz-Cherry Delight, Sara Jansson-Esperanza och Amanda Nilsson-Mahrani of the Fairplay


Glassmagasinet Cup i LC 2009:
 

Individuella resultat 2009:

 
  Caroline Strömberg        
090214 Nelly Banhoppning LC, lokal klass 5 WRK
090314 Nelly Dressyr LC:1, regional klass 2 WRK
090314 Nelly Dressyr LB:1, regional klass 4 WRK
090322 Nelly Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090411 Nelly Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
090419 Nelly Dressyr LC:2, lokal klass 3 GLR
090419 Nelly Dressyr LB:0, regional klass 3 GLR
090503 Nelly Banhoppning LC, lokal klass 4 SRK
090515 Nelly Banhoppning LD, lokal klass 0 fel GLR
090516 Nelly Banhoppning LC, lokal klass 7 GLR
090607 Nelly Dressyr LA:1, regional klass 1 SRK
090802 Nelly Banhoppning LB, regional klass 2 HORK
090802 Pärlemo 4545 Banhoppning LC Avd. B, lokal klass 0 fel HORK
090802 Nelly Banhoppning LC, lokal klass 5 HORK
090802 Pärlemo 4545 Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel HORK
090815 Nelly Banhoppning LC, lokal klass 1 WRK
090816 Pärlemo 4545 Banhoppning LC Avd,B, lokal klass 0 fel WRK
090816 Nelly Banhoppning LC, lokal klass 1 WRK
080929 Pärlemo 4545 Dressyr LC:1 CR, lokal klass Över 58% WRK
080929 Pärlemo 4545 Dressyr LB:2, lokal klass 1 WRK
080929 Nelly Dressyr LB:2, lokal klass 2 WRK
080929 Nelly Dressyr LC:1 CR, lokal klass Över 58% WRK
080930 Nelly Banhoppning LC, lokal klass 3 HRK
080920 Pärlemo 4545 Dressyr LB:2, regional klass 1 NGR
080920 Pärlemo 4545 Dressyr Totalt, Dressyr DM 1 NGR
           
 
  Eva Kolmodin Weijmar        
090125 Almnäs Kanon/Certina Körning Dressyr, msv klass 1 HRK
090412 Almnäs Kanon/Certina Körning Dressyr, msv nationell klass 1 HRK
090412 Almnäs Kanon/Certina Körning Precision, msv nationell klass 1 HRK
090425-26 Almnäs Kanon/Certina Körning Dressyr, msv nationell klass 1 HORK
090425-26 Almnäs Kanon/Certina Körning Precision, msv nationell klass 1 HORK
090425-26 Almnäs Kanon/Certina Körning Maraton, msv nationell klass 1 HORK
090425-26 Almnäs Kanon/Certina Körning Total, msv nationell klass 1 HORK
090523-25 Almnäs Kanon/Certina Körning Dressyr, msv nationell klass 1 Åkerbo
090523-25 Almnäs Kanon/Certina Körning Precision, msv nationell klass 1 Åkerbo
090523-25 Almnäs Kanon/Certina Körning Total, msv nationell klass 1 Åkerbo
090530 Almnäs Kanon/Certina Körning Dressyr, msv nationell klass 1 SORK
0906 Almnäs Kanon/Certina Körning Maraton, svår nationell klass 1 SKS
0906 Almnäs Kanon/Certina Körning Precision, svår nationell klass 1 SKS
0906 Almnäs Kanon/Certina Körning Total, svår nationell klass 1 SKS
09070305 Almnäs Kanon/Certina Körning Dressyr, svår internationell klass 3 Fyns KörSällskap
09070305 Almnäs Kanon/Certina Körning Maraton, svår internationell klass 2 Fyns KörSällskap
09070305 Almnäs Kanon/Certina Körning Precision, svår internationell klass 3 Fyns KörSällskap
09070305 Almnäs Kanon/Certina Körning Total, svår internationell klass 2 Fyns KörSällskap
090719 Almnäs kanon/Certina Körning Precision, nationell klass 1 HRK
090828-30 Almnäs Kanon/Certina Körning Maraton, SM 1 Åstorp
090828-30 Almnäs Kanon/Certina Körning Totalt, SM 2 Åstorp
           
 
  Lisa Horwitz        
090215 My Precious Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal klass 0 fel WRK
090216 Tivoli Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel WRK
090215 My Precious Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel WRK
090228 Alexandra Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HORK
090315 Myram Dressyr LB:2, regional klass 4 WRK
090322 Little Betty Boop Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090411 Little Betty Boop Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
090411 Coffee Cream Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
090503 Coffee Cream Banhoppning LB Avd. B, lokal klass 0 fel SRK
090503 Coffee Cream Banhoppning LC Avd. B, lokal klass 0 fel SRK
090503 Little Betty Boop Banhoppning LC Avd. B, lokal klass 0 fel SRK
090503 Top Fashion Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel SRK
090510 Myram Dressyr LA:3, regional klass 1 HRK
090606 Myram Dressyr LB:2, regional klass 3 SRK
090718 Coffee Cream Banhoppning LB Avd. B, regional klass 0 fel NGR
090718 Little Betty Boop Banhoppning LB Avd. B, regional klass 0 fel NGR
090725 Myram Dressyr LA:3, lokal klass 2 HORK
090725 Myram Dressyr LB:2, lokal klass 1 HORK
090926 Little Betty Boop Banhoppning LC, Avd B 0 fel GLR
           
 
  Minna Horwitz        
090301 Cherry Delight Banhoppning LB, regional klass 4 HORK
090322 Cherry Delight Banhoppning LB, regional klass 1 NGR
090516 Cherry Delight Banhoppning LB, lokal klass 3 GLR
090529-31 Cherry Delight Banhoppning LB, lokal klass 1 Nyby-Torshälla
090529-31 Cherry Delight Banhoppning LA, regional klass 1 Nyby-Torshälla
090529-31 Cherry Delight Banhoppning LB, regional klass 1 Nyby-Torshälla
090529-31 Cherry Delight Banhoppning LA, regional klass 4 Nyby-Torshälla
090614 Cherry Delight Banhoppning LB, lokal klass 3 SORK
090606 Cherry Delight Banhoppning LB, regional klass 7 Norrköping
090606 Cherry Delight Banhoppning LA, regional klass 4 Norrköping
090718 Cherry Delight Banhoppning LA, regional klass 2 NGR
090724 Cherry Delight Banhoppning LB, lokal klass 1 ViRK
090725 Cherry Delight Banhoppning LB, regional klass 3 ViRK
090725 Cherry Delight Banhoppning LA, regional klass 1 ViRK
090802 Cherry Delight Banhoppning LA, regional klass 3 HORK
090802 Cherry Delight Banhoppning LB, regional klass 1 HORK
090815 Cherry Delight Banhoppning LA+5, regional klass 1 WRK
090816 Cherry Delight Banhoppning Msv B, regional klass 2 WRK
090927 Cherry Delight Banhoppning DM, regional klass 2 GLR
           
 
  Mikaela Randleff        
090214 Inters Morio Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel WRK
090214 Gervides Älvan Banhoppning LB, regional klass 3 WRK
090301 Gervides Älvan Banhoppning LC, lokal klass 4 HORK
090322 Inters Morio Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090411 Gervides Älvan Banhoppning LB, regional klass 3 HRK
090411 Inters Morio Banhoppning LC Avd. B, lokal klass 0 fel HRK
090515 Inters Morio Banhoppning LD, lokal klass 0 fel GLR
090516 Gervides Älvan Banhoppning LB, lokal klass 5 GLR
090529-31 Gervides Älvan Banhoppning LB, Lokal klass 4 Nyby-Torshälla
090529-31 Gervides Älvan Banhoppning LB, regional klass 3 Nyby-Torshälla
090705 Gervides Älvan Banhoppning LB, lokal klass 1 SRK
090801 Alexa Mist Banhoppning 0.80 CR, lokal klass 0 fel HORK
090802 Gervides Älvan Banhoppning LB, regional klass 3 HORK
090802 Inters Morio Banhoppning LC, lokal klass 3 HORK
090816 Gervides Älvan Banhoppning LB, regional klass 1 WRK
090816 Gervides Älvan Banhoppning LA, regional klass 4 WRK
090830 Inters Morio Banhoppning LC Avd. B, lokal klass 0 fel HORK
090927 Gervides Älvan Banhoppning DM, regional klass 3 GLR
           
 
  Sara Jansson        
090214 Esperanza Banhoppning LB, regional klass 1 WRK
090214 Esperanza Banhoppning Msv B, regional klass 2 WRK
090215 Cinnamon Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel WRK
090228 Cinnamon Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HORK
090228 Cinnamon Banhoppning 1.00 , lokal klass 5 HORK
090321 Cinnamon Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel NGR
090321 Cinnamon Banhoppning 1.00, lokal klass 4 NGR
090410 Cinnamon Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HRK
090411 Esperanza Banhoppning LA, regional klass 2 HRK
090529-31 Esperanza Banhoppning LB, lokal klass 4 Nyby-Torshälla
090613 Cinnamon Banhoppning 1.00, lokal klass 2 SORK
090613 Cinnamon Banhoppning 0.90, lokal klass 0 fel SORK
090704 Esperanza Banhoppning LA, regional klass 5 RK Udden
090724 Esperanza Banhoppning LB, lokal klass 11 VIRK
090726 Esperanza Banhoppning LB, regional klass 7 VIRK
           
 
  Eneas Hållsten        
090131 Breeze Banhoppning LB, nationell klass 1 VoRF
090214 Breeze Banhoppning LA, regional klass 4 WRK
090322 Breeze Banhoppning LB, regional klass 1 NGR
090411 Red Beauty Banhoppning LB, regional klass 1 HRK
090411 Breeze Banhoppning LB, regional klass 2 HRK
090411 Rosenwinkels Gospel Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
090508-10 Red Beauty Banhoppning LA, regional klass 5 Skogsl.
090508-10 Red Beauty Banhoppning LB, regional klass 2 Skogsl.
090613 Breeze Banhoppning LA, nationell klass 5 Heda
090718 Red Beauty Banhoppning LB, regional klass 1 NGR
090725 Red Beauty Banhoppning LB, regional klass 6 VoRK
090725 Red Beauty Banhoppning LA, regional klass 1 VoRK
090725 Breeze Banhoppning LA, regional klass 3 VoRK
090726 Red Beauty Banhoppning Msv, regional klass 1 VoRK
090927 Breeze Banhoppning DM, regional klass 1 GLR
           
 
  Emelie Randleff        
090301 Kings Pepper Banhoppning LB, regional klass 3 HORK
090301 Kings Pepper Banhoppning LA, regional klass 1 HORK
090321 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel NGR
090322 Kings Pepper Banhoppning LA, regional klass 1 NGR
090502 Abigail Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal klass 0 fel SRK
090502 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel SRK
090529-31 Kings Pepper Banhoppning LB, regional klass 6 Nyby-Torshälla
090529-31 Kings Pepper Banhoppning LA+5, regional klass 4 Nyby-Torshälla
090705 Inters Morio Banhoppning LB Avd. B, lokal klass 0 fel SRK
090705 Inters Morio Banhoppning LC Avd. B, lokal klass 0 fel SRK
090801 Abigail Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HORK
090816 Kings Pepper Banhoppning LB, regional klass 2 WRK
090801 Abigail Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal klass 0 fel HORK
090926 Perfect Doll Banhoppning LC, lokal klass 3 GLR
090926 Abigail Banhoppning 1.00, lokal klass 4 GLR
           
 
  Sofia Dreborg        
090228 Fanatic Banhoppning 0.80 CR, lokal klass 0 fel HORK
090301 Miro Boy Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel HORK
090314 Miro Boy Dressyr LB:1, regional klass 1 WRK
090509 Miro Boy Dressyr LB:1, regional klass 5 HRK
090614 Miro Boy Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel SORK
090718 Miro Boy Banhoppning LD, lokal klass 0 fel NGR
090705 Miro Boy Banhoppning LC, lokal klass 5 SRK
090705 Miro Boy Banhoppning LD, lokal klass 0 fel SRK
090725 Miro Boy Dressyr LC:2, lokal klass 2 HORK
090801 Fanatic Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HORK
090801 Fanatic Banhoppning 0.80 CR, lokal klass 0 fel HORK
090802 Miro Boy Banhoppning LC, lokal klass 1 HORK
090802 Miro Boy Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel HORK
090920 Brake O´day Dressyr Totalt, Dressyr DM 3 NGR
090926 Miro Boy Banhoppning LC, lokal klass 5 GLR
091003 Miro Boy Dressyr LC:2,  lokal klass 1 GLR
           
 
  Matilda Dreborg        
090214 Emma III Banhoppning LB, regional klass 1 WRK
090503 Emma III Banhoppning LC, lokal klass 3 SRK
090515 Emma III Banhoppning LC, lokal klass 1 GLR
090614 Madicken Banhoppning LC, lokal klass 2 SORK
090614 Madicken Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel SORK
090705 Madicken Banhoppning LC, lokal klass 2 SRK
090705 Madicken Banhoppning LD, lokal klass 0 fel SRK
090815 Madicken Banhoppning LC, lokal klass 4 WRK
090815 Madicken Banhoppning LB, regional klass 2 WRK
090816 Madicken Banhoppning LC, lokal klass 1 WRK
090816 Madicken Banhoppning LB, regional klass 1 WRK
090830 Madicken Banhoppning LB, regional klass 1 HRK
090927 Madicken Banhoppning DM, regional klass 3 GLR
           
 
  Lotta Bengtsson        
090125 Petros Kinda Körning Dressyr, lokal klass 2 HRK
090221 Petros Kinda Körning Dressyr. lokal klass 2 SRK
090412 Petros Kinda Körning Dressyr, lokal klass 1 HRK
090425-26 Petros Kinda Körning Precision, lokal lätt klass 1 HORK
090530 Petros Kinda Körning Dressyr, lätt lokal klass 2 SORK
090920 Magnum S.A.K Körning Dressyr, lätt lokal klass 2 HORK
090920 Magnum S.A.K Körning Maraton, lätt lokal klass 2 HORK
090920 Magnum S.A.K Körning Totalt, lätt lokal klass 1 HORK
090920 Petros Kinda Körning Dressyr, lätt lokal klass 3 HORK
090920 Petros Kinda Körning Maraton, lätt lokal klass 1 HORK
090920 Petros Kinda Körning Totalt, lätt lokal klass 2 HORK
           
 
  Josefin Johannesson        
090425-26 Dilba Körning Maraton, msv nationell klass 1 HORK
090530 Dilba Körning Precision, msv nationell klass 1 SORK
0906 Dilba Körning Precisision, msv nationell klass 1 SKS
0906 Dilba Körning Maraton, msv nationell klass 1 SKS
0906 Dilba Körning Total, msv nationell klass 2 SKS
090808-09 Dilba Körning Maraton, msv Elit nationell klass 1 Jönköpings KS
090828-30 Dilba Körning Maraton, SM 1 Åstorp
090920 Dilba Körning Dressyr, regional lätt klass 1 HORK
090920 Dilba Körning Maraton, regional lätt klass 1 HORK
090920 Dilba Körning Totalt, regional lätt klass 1 HORK
           
 
  My Ternström        
090314 Look at me Dressyr LC:1, regional klass 2 WRK
090419 Look at me Dressyr LC:2, lokal klass 1 GLR
090419 Look at me Dressyr LB:0, regional klass 2 GLR
090509 Look at me Dressyr LC:1, lokal klass 1 HRK
090515 Look at me Banhoppning LC, lokal klass 3 GLR
090516 Look at me Banhoppning LD+5, lokal klass 0 fel GLR
090607 Look at me Dressyr LA:1, regional klass 1 SRK
090607 Look at me Dressyr LB:0, regional klass 2 SRK
090725 Look at me Dressyr LB:2, lokal klass 3 HORK
           
 
  Kalle Horwitz        
090322 Ambra Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090322 Chagall Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090503 Chagall Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel SRK
090718 Chagall Banhoppning LC, lokal klass 1 NGR
090718 Chagall Banhoppning LD, lokal klass 0 fel NGR
090718 Chagall Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel HORK
090815 Chagall Banhoppning LB, regional klass 4 WRK
090816 Chagall Banhoppning LB, regional klass 2 WRK
090830 Chagall Banhoppning LC, lokal klass 2 HRK
           
 
  Linn Martell        
090314 Disneyland after dark Dressyr LB:1, regional klass 2 WRK
090411 Disneyland after dark Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
090419 Disneyland after dark Dressyr LB:0, regional klass 4 GLR
090516 Magnum S.A.K. Körning Precision lätt, lokal klass 1 SRK
090607 Disneyland after dark Dressyr LA:1, regional klass 2 SRK
090607 Disneyland after dark Dressyr LB:2, lokal klass 2 HORK
090920 Disneyland after dark Dressyr LA:4, regional klass 2 NGR
090920 Disneyland after dark Dressyr Totalt, Dressyr DM 2 NGR
           
 
  Marika Strömberg        
090425-26 Exact 630 Körning Maraton, lätt lokal klass 1 HORK
090516 Exact 630 Körning Precision, lätt regional klass 1 SRK
090530 Pärlemo 4545 Körning Dressyr, lätt lokal klass 1 SORK
090530 Pärlemo 4545 Körning Precision, lätt lokal klass 1 SORK
090614 Pärlemo 4545 Körning Precision, lätt lokal klass 1 Johannesberg
090614 Pärlemo 4545 Körning Maraton, lätt lokal klass 1 Johannesberg
090719 Pärlemo 4545 Körning Precision, regional lokal klass 1 HRK
           
 
  Marie Andersson        
090228 Alistair Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HORK
090321 Alistair Banhoppning 1.00, lokal klass 8 NGR
090410 Alistair Banhoppning 1.00, lokal klass 6 HRK
090410 Alistair Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HRK
090502 Alistair Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel SRK
090829 Alistair Banhoppning 0.80 CR, lokal klass 0 fel HRK
090829 Alistair Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HRK
           
 
  Ellen Genstrand        
090214 Jemini Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel WRK
090322 Jemini Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090411 Jemini Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
090419 Jemini Dressyr LC:2, lokal klass 1 GLR
090523 Jemini Dressyr LC:2, lokal klass 2 WRK
090802 Jemini Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel HORK
090816 Jemini Banhoppning LC, lokal klass 3 WRK
           
 
  Amalia Ahlsten        
090214 Mr. Carmel Banhoppning LC, lokal klass 3 WRK
090322 Mr Carmel Banhoppning LB, regional klass 5 NGR
090419 Mr Carmel Dressyr LB:0, regional klass 2 GLR
090509 Mr Carmel Dressyr LB:1, regional klass 3 HRK
090516 Mr Carmel Banhoppning LC, lokal klass 1 GLR
090802 Mr Carmel Banhoppning LC, lokal klass 4 HORK
090828-30 Mr Carmel Banhoppning LA, regional klass 5 Gamleby RK
           
 
  Julia Enderborg        
090214 Alanya Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel WRK
090214 Alanya Banhoppning LC Avd. B, lokal klass 0 fel WRK
090301 Alanya Banhoppning LD CR, lokal klass 0 fel HORK
090322 Alanya Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090411 Alanya Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
           
 
  Marianne Gustafsson        
090529-31 Montecillo Banhoppning 1.10, lokal klass 2 GLR
090529-31 Montecillo Banhoppning 1.00 CR, lokal klass 0 fel GLR
090801 Montecillo Banhoppning 1.00, lokal klass 3 HORK
090801 Marques Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 3 HORK
090829 Montecillo Banhoppning 1.10, lokal klass 2 HRK
           
 
  Malin Lundgren        
090125 Magnum S.A.K. Körning Dressyr, lokal klass 2 HRK
090425-26 Magnum S.A.K. Körning Dressyr, lokal lätt klass 3 HORK
090425-26 Magnum S.A.K. Körning Total, lokal lätt klass 3 HORK
090530 Magnum S.A.K. Körning Precision, lätt lokal klass 3 SORK
090719 Fridolf Körning Precision, lätt lokal klass 1 HRK
           
 
  Pia Bolin        
090125 Hercules Körning Dressyr lätt, lokal klass 1 HRK
090221 Hercules Körning Dressyr lätt, lokal klass 1 SRK
090322 Hercules Körning Dressyr lätt, lokal klass 1 HORK
09070405 Hercules Körning dressyr lätt, lokal klass 5 Bergs HK
090920 Hercules Körning Dressyr lätt, lokal klass 1 HORK
           
 
  Emma Nilsson        
090214 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional klass 2 WRK
090515 Tingeling Banhoppning LD, lokal klass 0 fel GLR
090705 Tingeling Banhoppning LC, lokal klass 1 SRK
090705 Brake O´day Banhoppning LC, lokal klass 4 SRK
090926 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LC, lokal klass 1 GLR
           
 
  Alice Karlsson        
090411 Lollos Ariel Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
090515 Lollos Ariel Banhoppning LC, lokal klass 2 GLR
090515 Lollos Ariel Banhoppning LD, lokal klass 0 fel GLR
090717 Lollos Ariel Banhoppning LD, lokal klass 0 fel NGR
           
 
  Amanda Nilsson        
090214 Tiara Banhoppning LB, regional klass 3 WRK
090301 Tiara Banhoppning LB, regional klass 2 HORK
090517 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB, regional klass 1 GLR
090802 Brake O´day Banhoppning LC, lokal klass 2 HORK
           
 
  Malin Wilson        
090530 Trofé 498 Körning Dressyr, lätt lokal klass 3 SORK
090530 Trofé 498 Körning Precision, lätt lokal klass 2 SORK
0900920 Trofé 498 Körning Maraton, lätt lokal klass 3 HORK
0900920 Trofé 498 Körning Totalt, lätt lokal klass 3 HORK
           
 
  Desiree Nilsson        
090410 Aragorn Wanges Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HRK
090801 Aragorn Wanges Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HORK
090829 Aragorn Wanges Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HRK
           
 
  Johanna Wermelin        
090228 Armani Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal klass 0 fel HORK
090613 Armani Banhoppning 1.10 Avd. B, lokal klass 0 fel SORK
090613 Armani Banhoppning 1.00 Avd. B, lokal klass 0 fel SORK
           
 
  Denise Schüberg        
090322 Gervides Yrsa Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090411 Gervides Yrsa Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel HRK
           
 
  Karolin Lindberg        
090228 Mirexo Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel HORK
090502 Mirexo Banhoppning 1.00, lokal klass 6 SRK
           
 
  Lee Björkqvist        
090322 Prästgårdens Action Banhoppning LC CR, lokal klass 0 fel NGR
090503 Icon Banhoppning LC, lokal klass 6 SRK
           
 
  Marita Havdell        
090425-26 Kiara Körning Maraton, lätt lokal klass 3 HORK
090516 Kiara Körning Precision, lätt lokal klass 2 SRK
           
 
  Josefine Martinsson        
090502 Gibson Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel SRK
090529-31 Gibson Banhoppning 0.90 CR, lokal klass 0 fel GLR
           
 
  Ulla Mattsson        
090322 Almnäs Kanon Körning Dressyr lätt, lokal klass 2 HORK
           
 
  Helena Cedergren        
090524 Lincoln Dressyr LC:1, lokal klass 2 WRK
           
 
  Ingela Strand        
           
 
  Matilde Ahlsten        
           
 
  Frida Karlqvist        
           
 
  Jennie Nygren        
           
 
  Camilla Nygren        
           
  Jackie Alex        
           
  Ronja Björkqvist        
           
 
  Lisa Andersson        
           
 
  Helena Hjort        
           
 
  Annika Strand        
           
 
  Angelica Löfgren        
           
 
  Maja Britse        
           
 
  Carolina Westberg        
           
 
  Åsa Yttergren        
           
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 05 JAN 2017 07:42 Skribent: Cattis Jakobsson

SISU

 

Gangvide Farm

 

Stenstu Kvarn

 

Gotlands Södra Härads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Hemseortens Rid och KK - Ridsport
Frida Karlqvist, Liffride Stånga 435
62360 Stånga

Kontakt:
Tel: 0703249919
E-post: This is a mailto link

Se all info