Hoppa till sidans innehåll

2010


Klubbresultat 2010

 

PAS Elit banhoppning 2010

Lagledare Lisa Horwitz

Omgång 1 gick hos Södertälje RK: I HORK:s lag red Eneas Hållsten-Kamino, Sara Jansson-Esperanza, Olivia Grauning-Loke (inlånad) och Emma Nilsson-Mahrani of the Fairplay. Laget slutade på 8 fel efter omgång 1. Omgången gick i LA.

 

Omgång 2 gick hos Edsbro RK: I HORK:s lag red Eneas Hållsten-Kamino, Minna Horwitz-Cherry Delight, Olivia Grauning-Loka (inlånad) och Emma Nilsson-Mahrani of the Fairplay. Laget slutade på 40 fel då en utvägrad var tvungen att räknas. Omgången gick i LA+5.

 

Omgång 3 hos Roslagens Rid och Körklubb: Denna gång var både HORK och WRK tvungna att stanna hemma pga storm. Inga hästar fick åka med båten.

 

PAS div. I dressyr 2010

Lagledare Lisa Horwitz

Omgång 1 gick hos GLR:

Endast 3 lag var anmälda varav 1 var HORK:s lag.

HORK:s lag vann omgång 1.

I det segrande laget red My Ternström-Look at Me, Ellen Genstrand-Jemini, Sofia Dreborg-Miro Boy och Linn Martell-Disneyland after Dark.

 

Omgång 2 gick hos SRK: 

HORK:s lag kom här på en andra plats.

I laget red Matilda Dreborg-Pärlemo 4545, Caroline Strömberg-Nelly, Sofia Dreborg-Miro Boy och Linn Martell-Disneyland after Dark.

 

Omgång 3 gick hos WRK:

HORK:s lag vann denna omgång och vann då även PAS div. 1 totalt.

I det segrande laget red Matilda Dreborg-Pärlemo 4545, My Ternström-Look at Me, Emma Nilsson-Nelly och Linn Martell-Disneyland after Dark.

 

PAS div. I banhoppning 2010

Lagledare Lisa Horwitz

Omgång 1 gick hos NGR:

Lag 1 vann omgången på totalt 0 fel.

I det segrande laget red Matilda Dreborg-Madicken, Sofia Dreborg-Esse Zabinett, Kalle Horwitz-Chagall och Minna Horwitz-Cherry Delight.

 

Lag 2 kom på tredje plats på totalt 8 fel. I laget red Alice Leander-Stenstugu Warramas, Alice Karlsson-Kings Pepper, Caroline Strömberg-Nelly och Amalia Ahlsten-Mr Carmel.

Omg. 1 reds i LB.

 

Omgång 2 gick hos WRK:

Lag 1 kom denna omgång på en andra plats efter omhoppning. I laget red Kalle Horwitz-Fanny V, Matilda Dreborg-Madicken, Sara Jansson-Alicia och Emma Nilsson-Tiara.

 

Lag 2 kom denna omgång på en fjärde plats med totalt 4 fel i grunden. I laget red Kalle Horwitz-Chagall, Matilda Dreborg-Pärlemo 4545, Alice Leander-Stenstugu Warramas och Emma Nilsson-Nelly.

Omg. 2 reds i LB.

 

Omgång 3 gick hos NGR på deras nya anläggning:

HORK:s lag 1 slutade på en andra plats denna omgång och tog därmed hem totalsegern i div. I.

I laget red Alice Leander-Stenstugu Warramas, Kalle Horwitz-Fanny V, Minna Horwitz-Cherry Delight och Emma Nilsson-Mahrani of the Fairplay.

 

HORK:s lag 2 fick starta på tre ryttare denna omgång och slutade totalt på tredje plats i div. I. Denna sista omgång red kalle Horwitz-Chagall, Matilda Dreborg-Madicken och Sara Jansson-Esperanza.

Omg. 3 reds i LA.

 

GM i lag banhoppning 2010

GM i lag hölls i Gropen på vår egen augustihoppning.

HORK:s ridhästlag blev oplacerade med tre ryttare i laget.

I laget red Ingela Strand-Penda, Desirée Nilsson-Aragorn Wanges och Marianne Gustafsson-Montecillo. GM:et reds i 1.10 m.

 

HORK hade även med 2 ponnylag i GM för ponnier.

Lagledare Lisa Horwitz 

HORK:s lag 2 vann som enda felfria lag efter grunden.

I det segrande laget red Kalle Horwitz-Fanny V, Alice Karlsson-Kings Pepper, Sara Jansson-Esperanza och Emma Nilsson-Mahrani of the Fairplay. 

HORK:s lag 1 slutade på 4 fel och kom på en andra plats, utanför placering, då endast 4 lag deltog. I laget red Matilda Dreborg-Madicken, Minna Horwitz-Cherry Delight, Caroline Strömberg-Poetic Rose och Sofia Dreborg-Picaro. 

GM:et reds i LB.

 

GM i lag dressyr ponny 2010

GM i lag hölls i Havdhem hos HRK. Av 6 startande lag kom HORK:s lag på en tredje plats utanför placering. I laget red Matilda Dreborg-Pärlemo 4545, Sofia Dreborg-Miro Boy och Linn Martell-Disneyland after Dark.

 

RAS div. II banhoppning 2010

Lagledare Marianne Gustafsson 

Omgång 1 gick hos HRK:

Det deltog endast 3 lag och HORK hade 1 anmält lag. HORK:s lag slutade på en andra plats med totalt 4 fel.

I laget red Ingela Strand-Penda, Jennifer Boberg-Pommeroy (inlånad), Sara Jansson-Fanatic och Marianne Gustafsson-Montecillo.

HORK fick tyvärr dra ur sitt lag ur RAS div. II efter omgång 1 2010.

 

PAS div. II banhoppning 2010

Lagledare Lisa Horwitz

HORK har nu till höstens PAS anmält 3 lag och totalt är det sex anmälda lag.

Omg. 1 gick hos HRK: 

HORK:s lag 3 vann efter omhoppning mellan 5 lag som enda felfria lag.

I det segrande laget red Ella Ternström-Lollos Ariel, Caroline Strömberg-Poetic Rose, Minna Horwitz-Little Betty Boop och Sofia Dreborg-Picaro.

HORK:s lag 1 kom på andra plats efter omhoppningen på totalt 8 fel.

I laget red Elin Lawergren-Brake O´day, Julia Enderborg-Alanya, Sofia Dreborg-Miro Boy och Emma Nilsson-Turilla.

HORK:s lag 2 kom på en fjärde plats (oplacerade) på totalt 9 fel efter omhoppningen. I laget red Matilda Dreborg-Pärlemo 4545, Kalle Horwitz-Cherry Delight, Denise Schüberg-Bonfire och Sara Jansson-Alicia.

 

Omg. 2 gick hos GLR:

HORK:s lag 3 kom på en andra plats efter en rafflande omhoppning på 0 fel.

I laget red Ella Ternström-Lollos Ariel, Caroline Strömberg-Nelly, Amalia Ahlsten-Mr Carmel och Sofia Dreborg-Picaro.

HORK:s lag 1 kom på en fjärde plats (oplacerade) på totalt 8 fel. I laget red Elin Lawergren-Brake O´day, Alice Karlsson-Kings Pepper, Sofia Dreborg-Miro Boy och Emma Nilsson-Turilla.

HORK:s lag 2 kom på en sjätte plats (oplacerade) med endast tre ryttare i sitt lag. I laget red Matilda Dreborg-MP Girl, Elin Lawergren-Ängaskogs Aeslan och Denise Schüberg-Bonfire.

 

Omg. 3 gick på vår egen hopptävling i Havdhem. Tyvärr fick GLR dra ur sitt lag till sista omgången. Tyvärr fick även HORK dra ur lag 2 pga ofräscha ponnier och ryttare till sista omgången. Så till denna omgång startade endast 4 lag och man red i LB.

HORK:s lag 1 vann som enda felfria lag efter grundomgången.

I det segrande laget red Alice Karlsson-Kings Pepper, Denise Schüberg-Bonfire, Sara Jansson-Alicia och Emma Nilsson-Poetic Rose. Med denna vinst så blev även HORK:s lag 1 totalsegrare i div. II 2010.

HORK:s lag 3 som ledde inför omgång 3 kom på en fjärde plats (oplacerade) på totalt 16 fel. I laget red Ella Ternström-Lollos Ariel, Sofia Dreborg-Picaro, Minna Horwitz-Little Betty Boop och Emma Nilsson-Nelly. Med detta så slutade lag 3 totalt efter 3 omgångar på en tredje plats.

 

KM i dressyr 2010

Kat. B, 1. Matilda Dreborg-Pärlemo 4545 2. Alice Karlsson-Stampe

Kat. C, 1. Sara Jansson-Gila, 2. Matilda Dreborg-MP Girl, 3. Alice Karlsson-Kings Pepper

Kat. D, 1. Sofia Dreborg-Miro Boy, 2. Linn Martell-Disneyland after Dark

Ridhäst, 1. My Ternström-Artists, 2. Nadja Jansson-Blue Style

 

KM i banhoppning 2010

Kat. B, 1. Matilda Dreborg-Pärlemo 4545 2. Ella Ternström-Lollos Ariel

Kat. C, 1.  Matilda Dreborg-MP Girl 2. Alice Karlsson-Kings Pepper 3. Sara Jansson-Esperanza

Kat. D, 1. Emma Nilsson-Tiara 2. Sofia Dreborg-Miro Boy 3. Sara Jansson-Alicia

Ridhäst, 1. Jaqueline Alex-Nikita av Bolex 

 

KM i körning 2010

1. Lotta Bengtsson-Magnum S.A.K.

2. Eva Weijmar-Almnäs Kanon/Gnistans Okkii

3. Marika Strömberg-Exact 630

 

KM i distans 2010

 

 

Årets Ponny - Fanny V

Årets ponnyryttare - Kalle Horwitz

Årets dressyrponnyryttare - Sofia Dreborg-Miro Boy

Årets ridhäst - Myram

Årets ridhästryttare - Lisa Horwitz

Årets Kusk - Josefine Johannesson

Årets Körhäst - Zorino

Årets Rookie - Alice Leander

 

 

DM i banhoppning för ponny 2010

1. Kat. B Kalle Horwitz-Fanny V

1. Kat. D Mikaela Randleff-Gervides Älvan

 

DM i dressyr för ponny 2010

2. Kat. B Matilda Dreborg-Pärlemo 4545

          ___________________________________________

Individuella resultat

 

Kalle Horwitz          
100102 Chagall Banhoppning LB regional 4 Udden
100102 Chagall Banhoppning LB regional 1 Udden
100206  Fanny V Banhoppning LC lokal 4 Södertälje
100214 Chagall Banhoppning LC lokal 1 WRK
100214 Fanny V Banhoppning LB regional 2 WRK
100228 Fanny V Banhoppning LC lokal 1 HORK
100228 Fanny V Banhoppning LB regional 2 HORK
100321 Chagall Banhopppning LC lokal 2 NGR
100321 Fanny V Banhoppning LB regional 2 NGR
100404 Chagall Banhoppning LC + 5 lokal 1 RKU
100405 Chagall Banhoppning LB regional 1 RKU
100405 Fanny V Banhoppning LB regional 2 RKU
100411 Chagall Banhoppning LB regional 3 WRK
100502 Chagall Banhoppning LC lokal 1 WRK
100502 Fanny V Banhoppning LB lokal 1 WRK
100502 Chagall Banhoppning LB lokal 2 WRK
100528 Fanny V Banhoppning LB lokal 1 NTRK
100528 Chagall Banhoppning LB lokal 3 NTRK
100530 Fannny V Banhoppning LA nationell 3 NTRK
100619 Fanny V Banhoppning LA regional 1 NGR
100619 Chagall Banhoppning LB regional 2 NGR
100918 Fanny V Banhoppning DM regional 1 NGR
101017 Fanny V Banhoppning LA regional 1 WRK
101024 Fanny V Banhoppning LB regional 1 TiRK
101111 Fanny V Banhoppning LC MHPC 0 fel Strömsholm
101113 Fanny V Banhoppning LB MHPC kval 1 Strömsholm
101114 Fanny V Banhoppning LB MHPC final 2 Strömsholm
           
           

 

 

Emma Nilsson

100214 Tiara Banhoppning LD CR lokal 0 fel WRK
100214 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB regional 5 WRK
100228 Turilla Banhoppning LC lokal 1 WRK
100207 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB regional 4 Södertälje
100321 Tiara Banhoppning LD CD lokal 0 fel NGR
100328 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA regional 4 Södertälje
100402 Tiara Banhoppning LD CR lokal 0 fel HRK
100402 Tiara Banhoppning LC lokal 1 HRK
100505 Nelly Dressyr LC CR lokal 1 NGR
100505 Nelly Dressyr LB:1 regional 4 NGR
100411 Nelly Banhoppning LC lokal 1 WRK
100528 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB regional 1 NTRK
100529 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LB regional 11 NTRK
100613 Nelly Banhoppning LC lokal 2 SRK
100613 Nelly Banhoppning LB lokal 4 SRK
100731 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA regional 2 VIRF
100815 Turilla Banhoppning LC lokal 4 HORK
100815 Turilla Banhoppning LB regional 4 HORK
100815 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA regional 2 HORK
100828 Turilla Banhoppning LC lokal 1 FRK
100828 Turilla Banhoppning LB regional 1 FRK
1000905 Turilla Banhoppning LB lokal 2 HRK
100926 Mahrani of the fairplay Banhoppning LA nationell 2 VoRF
101002 Tiara Banhoppning LD CR lokal 0 fel GLR
101017 Tiara Banhoppning LC lokal 2 WRK
101023 Mahrani of the Fairplay Banhoppning LA regional 3 TiRK
101031 Nelly Banhoppning LC lokal 1 HORK
101031 Poetic Rose Banhoppning LC lokal 2 HORK
101031 Tiara Banhoppning LC lokal 4 HORK

 

 

 

Minna Horwitz

100214   Little Betty Boop         Banhoppning      LD CR lokal      0 fel   WRK

100228   Top Fashion               Banhoppning       LC CR lokal      0 fel   HORK

100228   Little Betty Boop         Banhoppning      LC Avd.B lokal   0 fel   HORK

100228   Little Betty Boop         Banhoppning      LB Avd.B reg.    0 fel   HORK

100411   Little Betty Boop         Banhoppning      LB Avd.B reg.    0 fel   WRK

100404   Little Betty Boop         Banhoppning      LC lokal             4 fel   RKU

100404   Cherry Delight            Banhoppning      LB lokal             1       RKU

100405   Cherry Delight            Banhoppning      LB regional        1       RKU

100405   Cherry Delight            Banhoppning      LA regional        2       RKU

100502   Little Betty Boop         Banhoppning      LC lokal             1       WRK

100528   Cherry Delight            Banhoppning      LB lokal             2       NTRK

100528   Little Betty Boop         Banhoppning      LB lokal              2      NTRK

100619   Little Betty Boop         Banhoppning      LB regional         1       NGR

100619   Cherry Delight           Banhoppning      LB regional          5      NGR

100926   Little Betty Boop         Dressyr             LC:1                  1      HRK

101009   Little Betty Boop         Dressyr             LC:2                  2      GLR

101017   Little Betty Boop         Banhoppning      LB regional         3      WRK

101023   Little Betty Boop         Banhoppning      LB regional         1      TiRK 

101023   Little Betty Boop         Banhoppning      LB regional         8      TiRK

 

Sofia Dreborg

100214    Esse Zabinett            Banhoppning     LC lokal             1      WRK

100228    Esse Zabinett            Banhoppning     LC lokal             3      HORK

100228    Esse Zabinett            Banhoppning     LB regional        2      HORK

100321    Miro Boy                   Banhoppning     LD CR lokal       0 fel  NGR

100403    Miro Boy                   Banhoppning     LD CR lokal       0 fel  HRK

100405    Miro Boy                   Dressyr            LB:1 regional     1      NGR

100405    Miro Boy                   Dressyr            LA:1 regional     1      NGR

100417    Miro Boy                   Dressyr            LB:0 lokal          1      GLR

100417    Miro Boy                   Dressyr            LA:1 lokal          1      GLR

100509    Miro Boy                   Dressyr            LB:2 lokal          1      HRK 

100522    Miro Boy                   Dressyr            LA:a lokal          1      SRK

100522    Miro Boy                   Dressyr            LB:0 lokal          3      SRK

100613    Oh´Simply the best   Banhoppning     LD CR lokal        0 fel SRK

100619    Oh´Simply the best   Banhoppning     LD CR lokal        0 fel NGR

100828    Miro Boy                  Banhoppning     LC lokal              7     FRK

100905    Miro Boy                  Banhoppning     LC lokal              4     HRK 

100918    Picaro                      Banhoppning     LC lokal              4     NGR

101023    Miro Boy                  Dressyr            LB:1 lokal            1     HORK

101114    Picaro                      Banhoppning     LC lokal              5     WRK

101114    Picaro                      Banhoppning     LB regional         4     WRK 

 

Alice Leander

100228    Kazama                   Banhoppning       LD CR lokal      0 fel   HORK

100228    Kazama                   Banhoppning       LC lokal           2        HORK

100321    Stenstugu Waramas  Banhoppning       LC lokal           3        NGR

100403    Kazama                   Banhoppning       LD CR lokal      0 fel   HRK

100403    Stenstugu Waramas  Banhoppning       LC lokal           1        HRK

100403    Kazama                   Banhoppning       LC lokal           1        HRK

100403    Stenstugu Waramas  Banhoppning       LB regional      2        HRK

100502    Stenstugu Waramas  Banhoppning       LC lokal           1       WRK

100508    Stenstugu Waramas Banhoppning        LC lokal           1       GLR

100509    Stenstugu Waramas Banhoppning        LB lokal           1       GLR

100516    Stenstugu Waramas  Banhoppning       LB lokal           3       SORK

100815    Exact 630                Banhoppning        LC Avd.B lokal  0 fel  HORK

100822    Exact 630                Banhoppning        LC Avd.B lokal  0 fel  WRK

100905    Exact 630                Banhoppning        LC Avd.B lokal  0 fel  HRK

100905    Exact 630                Banhoppning        LB Avd.B lokal  0 fel  HRK

100822    Stenstugu Waramas Banhoppning        LB regional       3      WRK

100918    Exact 630                Banhoppning        LC Avd.B lokal  0 fel  NGR

101017    Stenstugu Waramas Banhoppning        LB regional       1      WRK  

 

Eneas Hållsten

100214    Eklyckans Kamino     Banhoppning     LA regional        3       WRK

100321    Eklyckans Kamino     Banhoppning     LB regional        4       NGR

100328    Eklyckans Kamino     Banhoppning     LA regional        8       Södertälje

100403    Eklyckans Kamino     Banhoppning     LA regional        4       HRK

100403    Pärlemo 4545           Banhoppning     LC Avd.B lokal   0 fel  HRK

100403    Pärlemo 4545           Banhoppning     LB Avd.B           0 fel   HRK

100411    Exact 630                 Banhoppning     LC Avd.B           0 fel  WRK

100516    Exact 630                 Banhoppning     LC Avd.B           0 fel  SORK 

100925    Eklyckans Kamino     Banhoppning     LA nationell        6      VoRF

100925    Eklyckans Kamino     Banhoppning     Msv B nationell   6      VoRF

100926    Eklyckans Kamino     Banhoppning     Msv B+5 nat.      7     VoRF  

 

Sara Jansson

100206    Alicia                       Banhoppning      LC lokal            12 Södertälje 

100206    Alicia                       Banhoppning      LC CR lokal    0 fel Södertälje     

100228    Alicia                       Banhoppning      LC lokal            4        HORK

100320    Cinnamon                Banhoppning      1.00 lokal         1        NGR

100321    Alicia                       Banhoppning      LC lokal            2        NGR

100403    Alicia                       Banhoppning      LC lokal            2        HRK

100528    Esperanza                Banhoppning      LB lokal            6        NTRK

100528    Alicia                       Banhoppning      LB lokal            4        NTRK  

100731    Esperanza                Banhoppning      LB lokal            6        VIRF

100731    Alicia                       Banhoppning      LB lokal            4        VIRF

100801    Esperanza                Banhoppning      LA regional       4        VIRF

100904    Fanatic                     Banhoppning      0.90 CR           0 fel   HRK 

100925    Esperanza                Banhoppning      LB regional       2       VoRF 

101016    Fanatic                     Banhoppning      0.90 CR lokal   0 fel   WRK

101017    Esperanza                Banhoppning      LB regional      3        WRK

101023    Alicia                       Banhoppning      LB regional      6        TiRK

101024    Alicia                       Banhoppning      LB regional      6        TiRK 

101114    Alicia                       Banhoppning      LC lokal           4       WRK

101114    Alicia                       Banhoppning      LB regional      5        WRK  

 

Lisa Horwitz

100402    My Precious             Banhoppning      1.00 Avd.B lokal 0 fel    HRK

100402    My Precious             Banhoppning      0.90 CR lokal     0 fel    HRK 

100404    Myram                    Dressyr             LB:2 regional      2        NGR

100403    Top Fashion             Banhoppning      LC Avd.B lokal   0 fel    HRK

100403    Top Fashion             Banhoppning      LB Avd.B           0 fel    HRK

100314    Myran                     Dressyr             LB:2 lokal          3        WRK

100418    Myram                    Dressyr             LA:4 regional      3       GLR

100522    Myram                    Dressyr             LA:4 regional      1       SRK

100904    My precious            Banhoppning      1.00 Avd.B lokal  0 fel   HRK

100904    My Precious            Banhoppning      1.10 Avd.B lokal  0 fel   HRK

100905    Tamara                  Banhoppning      LD CR lokal         0 fel   HRK

100821    My Precious            Banhoppning      1.00 Avd.B lokal  0 fel   WRK

100925    Myram                   Dressyr LA:3                               2        HRK

100918    Tamara                  Banhoppning      LC Avd.B lokal    0 fel   NGR

100918    Tamara                  Banhoppning      LD CR                0 fel   NGR

101016    My Precious            Banhoppning      1.00 lokal           4       WRK

101016    My Precious            Banhoppning      1.10 Avd.B reg.  0 fel  WRK

101017    Tamara                  Banhoppning      LD CR lokal        0 fel  WRK

101017    Tamara                  Banhoppning      LC Avd.B lokal    0 fel  WRK 

101113    My Precious            Banhoppning      1.10 Avd.B reg.  0 fel  WRK 

101114    Tamara                  Banhoppning      LD CR                0 fel WRK        

 

 

Matilda Dreborg

100214    Madicken                Banhoppning       LC lokal            2      WRK

100214    Madicken                Banhoppning       LB regional        1      WRK

100405    Pärlemo 4545          Dressyr              LC:1 CR lokal    1      NGR

100405    Pärlemo 4545          Dressyr              LB:1 lokal         1      NGR

100417    Pärlemo 4545          Dressyr              LC:2 lokal         1      GLR

100509    Pärlemo 4545          Dressyr              LB:2 lokal         1      HRK

100509    Pärlemo 4545          Dressyr              LC:1 CR lokal    1      HRK

100516    Pärlemo 4545          Banhoppning       LB lokal            4      SORK  

100522    Pärlemo 4545          Dressyr              LC:1 lokal         1      SRK

100619    Pärlemo 4545          Banhoppning       LC lokal            2      NGR

100606    Pärlemo 4545          Dressyr              LB:1 lokal         1      WRK

100606    Pärlemo 4545          Dressyr              LA:1 lokal         1      WRK

100815    Madicken                Banhoppning       LC lokal            1      HORK

100828    Madicken                Banhoppning       LC lokal            3      FRK

100905    MP Girl                   Banhoppning       LD CR lokal       0 fel HRK

100905    MP Girl                   Banhoppning       LC Avd.B lokal   0 fel HRK

101017    MP Girl                   Banhoppning       LD CR lokal       0 fel WRK  

              Pärlemo 4545          Dressyr              DM                   2      SRK             

 

Lotta Bengtsson

100227    Petros Kinda            Körning Dressyr lokal Lätt          1      Dressyrcup 

100327    Petros Kinda            Körning Dressyr lokal Lätt          1      Dressyrcup 

100410    Petros Kinda            Körning Precision lokal Lätt A      1      HORK

100410    Magnum S.A.K         Körning Dressyr nationell Lätt     2      HORK

100410    Winberg 549            Körning Precision lokal Lätt A      1      HORK

100501    Petros Kinda            Körning Precision nationell Lätt    1      HORK

100501    Magnum S.A.K         Körning Precision nationell lätt     2      HORK

100606    Winberg 549            Körning Precision lokal Lätt A      1      SORK

100606    Petros Kinda            Körning Precision lokal LÄtt A      1      SORK

100606    Magnum S.A.K         Körning Precision nationell Lätt    1      SORK

100814    Winberg 549            Körning Precision lokal Lätt A      1      SRK

100814    Magnum S.A.K         Körning Precision nationell Lätt    1      SRK

100814    Winberg 549            Körning Precision nationell Lätt    2      SRK

100918    Winberg 549            Körning Precision Lätt A              1      HORK

100918    Magnum S.A.K         Körning Precision nationell Lätt o Msv 1 HORK

101010    Magnum S.A.K         Körning Dressyr nationell lätt      1      HORK

101010    Magnum S.A.K         Körning Maraton och Precision nationell lätt

                                                                                            1      HORK

101010    Magnum S.A.K         Körning Komplett nationell lätt    1      HORK

 

Eva Weijmar Kolmodin

100131    Almnäs Kanon/Certina

               Körning Dressyr nationell msv    1     Dressyrcup

100227    Almnäs Kanon/Certina

              Körning Dressyr nationell msv     1     Dressyrcup 

100327    Almnäs Kanon/Certina

              Körning Dressyr nationell msv     1     Dressyrcup

100410    Almnäs Kanon/Gnistans Okkii 

               Körning Dressyr  nationell lätt     1     HORK

100501-02 Gnistans Okkii/Almnäs Kanon

               Körning nationell  lätt                 1     HORK

100514-16 Almnäs Kanon/Certina

              Körning nationell msv                  1    Åkerbo rid o körsällskap

100605    Gnistans Okkii/Almnäs Kanon

              Körning Dressyr nationell msv      1     SORK 

100619-20 Almnäs Kanon/Certina

              Körning elit svår                         2     Skånska körsällskapet

100702-04 Almnäs Kanon/Certina

              Körning elit svår                         2     Fyns körsällskap

100806-08 Almnäs Kanon/Certina     

              Körning komplett elit msv           1     Jönköping

100814      Almnäs Kanon/Gnistans Okkii  

             Körning precision nationell msv    1     SRK

101010      Almnäs Kanon/Gnistans Okkii

             Körning dressyr + maraton nationell msv  1 HORK

 

Emelie Randleff

100402    Abigail                    Banhoppning     1.10 regional       2      HRK

100403    MP Girl                    Banhoppning     LD CR lokal        0 fel  HRK

100410    Abigail                    Banhoppning     1.00 lokal           3       WRK

100620    Alexa Mist               Banhoppning     0.90 CR lokal      0 fel  NGR 

100612    Alexa Mist               Banhoppning     1.00 Avd.B          0 fel  SRK

100613    MP Girl                   Banhoppning      LD CR lokal        0 fel  SRK

100904    Alexa Mist               Banhoppning     0.90 CR lokal      0 fel HRK

100904    Alexa Mist               Banhoppning     1.00 Avd.B lokal  0 fel HRK 

100919    Abigaile                  Banhoppning     DM regional         2     NGR 

101016    Alexa Mist               Banhoppning     0.90 CR              0 fel WRK

101016    Alexa Mist               Banhoppning     1.00 Avd.B          0 fel WRK

 

Mikaela Randleff

100228    Gervides Älvan       Banhoppning      LA regional        2       HORK

100403    Gervides Älvan       Banhoppning      LB regional        1       HRK

100515    Abigail                   Banhoppning      1.00 lokal          3       SORK

100515    Alexa Mist              Banhoppning      1.00 Avd.B lokal 0 fel  SORK

100522   Alexa Mist               Banhoppning      0.90 CR lokal     0 fel  SORK

100515   Abigail                    Banhoppning      0.90 CR lokal     0 fel  SORK

100822   Gervides Älvan        Banhoppning      LB regional        2       WRK

100918   Gervides Älvan        Banhoppning      DM regional       1       NGR

101017   Gervides Älvan        Banhoppning      LB regional        1       WRK

101113   Alexa Mist               Banhoppning      1.10 Avd.B reg.  0 fel  WRK

101114   Gervides Älvan        Banhoppning      LA regional        1      WRK

 

Pia Bolin

100501-02 Hercules               Körning Dressyr nationell Lätt      1      HORK

100606     Hercules                Körning Dressyr nationell Lätt      1     SORK

100613     Hercules                Körning Maraton nationell Lätt      3 Johannesbergskuskarna   

100613      Hercules               Körning Dressyr nationell Lätt      1  

Johannesbergskuskarna

100613      Hercules               Körning Totalt nationell Lätt         1

Johannesbergskuskarna 

100806-08 Hercules               Körning Dressyr nationell Lätt      1

Jönköpings Kusksällskap

100806-08 Hercules               Körning Precision nationell Lätt     4

Jönköpings Kusksällskap

100806-08 Hercules               Körning Totalt nationell Lätt         2

Jönköpings Kusksällskap

100820-21 Hercules               Körning Dressyr nationell Lätt      2 Johannesberg

100820-21 Hercules               Körning Precision nationell Lätt    2 Johannesberg

100820-21 Hercules               Körning Totalt nationell Lätt         1 Johannesberg

101010      Hercules               Körning Dressyr nationell Lätt      1 HORK

 

Caroline Strömberg

100214    Nelly                       Banhoppning      LC lokal            4      WRK

100313    Nelly                       Dressyr             LC:1 lokal         1      WRK

100509    Nelly                       Dressyr             LC:1 CR lokal    1      HRK 

100509    Nelly                       Dressyr             LB:2 lokal         1      HRK 

100522    Nelly                       Dressyr             LC:1 lokal         1      SRK

100815    Nelly                       Banhoppning      LC lokal            1      HORK

100905    Nelly                       Banhoppning      LC lokal            2      HRK

100918    Nelly                       Banhoppning      LC lokal            2      NGR

101017    Nelly                       Banhoppning      LC lokal            1      WRK

101017    Nelly                       Banhoppning      LB regional       2      WRK

 

Ella Ternström

100214   Lollos Ariel               Banhoppning      LD CR lokal       0 fel   WRK

100403   Lollos Ariel               Banhoppning      LC lokal             3       HRK

100516   Lollos Ariel               Banhoppning      LD CR lokal       0 fel   SORK

100613   Lollos Ariel               Banhoppning      LD CR lokal       0 fel   SRK 

100815   Lollos Ariel               Banhoppning      LC lokal            2        HORK

100905   Lollos Ariel               Banhoppning      LC lokal            5        HRK

101017   Lollos Ariel               Banhoppning      LC lokal            2        WRK

 

Linn Martell  

100405    Disneyland after Dark Dressyr          LB:1 regional      3      NGR 

100509    Disneyland after Dark Dressyr          LA:3 lokal           1      HRK

100509    Disneyland after Dark Dressyr          LB:2 lokal           3      HRK

100606    Disneyland after Dark Dressyr          LB:1 lokal           1      WRK

100606    Disneyland after Dark Dressyr          LA:1 lokal           2      WRK

100814    Magnum S.A.K           Körning lokal Precision LA          2      SRK

100905    Disneyland after Dark Banhoppning  LD CR lokal         0 fel  HRK

 

Denise Schüberg

100214    Bonfire                    Banhoppning      LD CR lokal      0 fel   WRK

100214    Bonfire                    Banhoppning      LC Avd.B lokal  0 fel   WRK

100411    Bonfire                    Banhoppning      LC lokal           6        WRK

100905    Bonfire                    Banhoppning      LD CR lokal      0 fel   HRK

 

Ingela Strand

100814    Penda                   Banhoppning  1.00 lokal                1       HORK 

100821    Penda                   Banhoppning  1.00 lokal                1       WRK

100821    Penda                   Banhoppning  1.10 regional           1       WRK

100904    Penda                   Banhoppning  1.10 lokal                3       HRK

100925    Akilles                  Dressyr          LB:2                       1       HRK

101010    Akilles                  Dressyr          LB:2                       3       GLR

101016    Penda                   Banhoppning  1.10 regional           2       WRK

101113    Penda                   Banhoppning 1.10 regional            3       WRK 

 

Desirée Nilsson

100213   Aragorn Wanges        Banhoppning      0.90 CR lokal    0 fel   WRK

100320   Aragorn Wanges        Banhoppning      1.05 lokal         3        NGR

 

Marie Andersson

100227    Alistair                    Banhoppning      0,90 CR lokal     0 fel  HORK

100402    Alistair                    Banhoppning      0.90 CR lokal     0 fel  HRK

 

Marianne Gustafsson

100402    Marques                 Banhoppning     0.90 CR lokal      0 fel  HRK

100402    Montecillo               Banhoppning     1.00 lokal            2      HRK

100814    Marques                 Banhoppning     1.00 lokal            3      HORK

 

Ellen Genstrand 

100313    Jemini                    Dressyr              LC:1 lokal         3       WRK

100313    Jemini                    Dressyr              LB:1 lokal         1       WRK

100522    Jemini                    Dressyr              LC:1 lokal         1       SRK

 

Amalia Ahlsten

100228    Mr Carmel              Banhoppning       LB regional        4      HORK

100905    Mr Carmel              Banhoppning       LB lokal             4      HRK 

 

 Alice Karlsson

100403    Kings Pepper           Banhoppning     LC lokal              2     HRK

101017    Kings Pepper           Banhoppning     LB regional         4     WRK

101023    Kings Pepper           Banhoppning     LB regional         8     TiRK

 

Julia Enderborg

100403    Alanya                   Banhoppning      LD CR lokal        0 fel   HRK

 

Marika Strömberg

100410    Exact 630               Körning Precision Lätt nationell     1       HORK

 

Josefine Johannesson

100410    Dilba                     Körning Precision Msv nationell      1      HORK

 

Malin Wilson

100131    Trofé 498              Körning  Dressyr Lätt lokal             2     Dressyrcup

100827    Trofé 498              Körning Maraton                            3

 

My Ternström

100612    Artists                   Banhoppning 0.90 CR lokal            0 fel  SRK 

 

Jaqueline Alex

100918    Trinity                   Banhoppning LD CR lokal              0 fel   NGR

101003     Nikita av Bolex     Banhoppning 1.10 lokal                 1        GLR

101016     Nikita av Bolex     Banhoppning 1.10 regional            3        WRK

101016     Nikita av Bolex     Banhoppning 1.20 regional            4        WRK

101017     Trinity                  Banhoppning LD CR lokal              0 fel   WRK

 

Elin Lawergren

101002     Ängaskogs Aeslan Banhopppning LD CR lokal            0 fel    GLR

101002     Brake O´day        Banhoppning LC lokal                   4         GLR 

 

  

 

Uppdaterad: 05 JAN 2017 07:42 Skribent: Cattis Jakobsson

SISU

 

Gangvide Farm

 

Stenstu Kvarn

 

Gotlands Södra Härads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Hemseortens Rid och KK - Ridsport
Frida Karlqvist, Liffride Stånga 435
62360 Stånga

Kontakt:
Tel: 0703249919
E-post: This is a mailto link

Se all info