Hoppa till sidans innehåll

2017


Klubbresultat 2017

 

Körning: 

Deltagit i SM i körning:

Ponny par:

Marika Strömberg med Exact 630 och Pusers Mazarin.

SM-Vinnare totalt i ponny parklassen!!! GRATTIS!!!

5:a i dressyrmomentet

2:a i maraton

1:a i precision

 

DM i körning fullständig:

1. Ewa Kolmodin Weijmar - Almnäs Kanon och Gnistans Okkii

 

DM i körning dressyr:

1. Marika Strömberg - Exact 630 och Helix från Puser 692

3. Ewa Kolmodin Weijmar - Almnäs Kanon och Gnistans Okkii

 

DM i körning precision:

2. Marika Strömberg - Exact 630 och Pusers Mazarin

 

KM i körning precision:

1. Charlotta Åhgård-Orsmark - Lille Aaron

2. Nelly Harder Weijmar - Almnäs Kanon

3. Marika Strömberg - Rapsodi

4. Ewa Kolmodin Weijmar - Almnäs Kanon och Marilines Zorba

 

Lilla KM i körning precision:

1. Frida Karlqvist - Picko

2. Tyra Harder Weijmar - Gnistans Okkii

3. Karin Jakobsson - Exact 630

4. Alma Wallin - Picko

 

Dressyrcupen 2017 Lätt klass körning:

1. Nelly Harder Weijmar - Gnistans Okkii

 

Dressyrcupen 2017 MSV klass körning:

1. Marika Strömberg - Exact 630 och Helix från Puser 692

 

Hoppning:  

Deltagit i Inomhus-SM Ponny:

Kat D: 

Ella Ternström - Light Approach

2:a i SM-klassens B-final!! GRATTIS!!!

 

DM i hoppning ponny kat B:

3. Siri Mattsson - Fairytale Dancer

 

Stora KM i hoppning ponny:

1. Siri Mattsson - Fairytale Dancer

2. Fenella Jacobsson - Vilde

 

Lilla KM i hoppning :

Där deltog (ingen inbördes placering):

Astrid Jakobsson - Bella

Lotta Jakobsson - Antares

Lina Sjöström - Drink

My Duse - Darcy

  

Dressyr:   

Lilla KM i dressyr:

Där deltog (ingen inbördes placering):

Lotta Jakobsson - Antares

Astrid Jakobsson - Bella

 

Stora KM i dressyr:

Där deltog (ingen inbördes placering):

Olivia Mattsson - Tezz

My Duse - Darcy

Fenella Jakobsson - Vilde

Siri Mattsson - Fairytale Dancer

 

Årets Ponny:

-Hopp – Light Approach
-Dressyr - Narobi
-Körning – Pusers Mazarin

Årets Häst:

-Hopp – My Precious
-Dressyr – Any Magic
-Körning – Ej start

Årets Ponnyryttare/kusk:

-Hopp – Ella Ternström
-Dressyr – Olivia Mattsson
-Körning – Marika Strömberg

Årets Ridhästryttare/kusk:

-Hopp – Lisa Horwitz
-Dressyr – Charlotta Ågårdh-Orsmark
-Körning – Ej start

Årets Raket (Ryttare/Kusk ungdom på gång)

-Nelly Harder Weijmar

 

Resultat per ryttare/kusk 2017:

Resultat Agneta Virsberg 

Resultat Anneli Ahlqvist

Resultat Astrid Jakobsson

Resultat Charlotta Åhgård-Orsmark

Resultat Ella Ternström

Resultat Ewa Weijmar Kolmodin

Resultat Felicia Enderborg

Resultat Fenella Jakobsson

Resultat Lisa Horwitz

Resultat Malin Lundgren

Resultat Marianne Gustafsson

Resultat Marika Strömberg

Resultat Nelly Harder Weijmar

Resultat Siri Mattsson

Resultat Olivia Mattsson

Uppdaterad: 03 FEB 2018 08:51 Skribent: Marika Strömberg

SISU

 

Gangvide Farm

 

Stenstu Kvarn

 

Gotlands Södra Härads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Hemseortens Rid och KK - Ridsport
Frida Karlqvist, Liffride Stånga 435
62360 Stånga

Kontakt:
Tel: 0703249919
E-post: This is a mailto link

Se all info